Városlista
2025. december 3, szerda - Ferenc

Hírek

2019. Június 28. 13:01, péntek | Belföld
Forrás: mti

Jelentősen javult a baleseti statisztika

Jelentősen javult a baleseti statisztika

Jelentősen javult az országos baleseti statisztika, az év első felében 51-gyel kevesebb halálos baleset történt, mint az előző év azonos időszakában - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője pénteken az M1-en.

Gál Kristóf hozzátette: az utóbbi 30 év adatai szerint 2013-ban volt a legkevesebb halálos baleset, de a 2019-es év eddigi adatai szerint 7-tel kevesebb ember halt meg közlekedési balesetben, mint 2013 azonos időszakában.

A halálos balesetek elsődleges oka az idén is a gyorshajtás volt. A közlekedési balesetekben meghalt sofőrök 30 százaléka és az utasok 50 százaléka nem használt biztonsági övet - fűzte hozzá.

Általában a három nyári hónapban történik az éves balesetek harmada, szerinte ez leginkább azzal magyarázható, hogy a melegben eltompulnak a reflexek és csökken a reakcióidő. Az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője ezért azt ajánlotta, hogy a közlekedők tartsanak a szokásosnál nagyobb követési távolságot.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.

2025. December 02. 07:11, kedd | Belföld

Duna House: novemberben rekordot döntött a jelzáloghitel-piac

2025. December 01. 07:23, hétfő | Belföld

Borult, párás, de enyhe idő várható december első hetében