Városlista
2025. június 9, hétfő - Félix

Hírek

2012. Január 03. 14:22, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Jobb 'osztályzatot' kaphat a MOL mint a magyar állam

Jobb 'osztályzatot' kaphat a MOL mint a magyar állam

A Molnak akár a magyar államnál is jobb adósminősítése lehet.

A Standard & Poor's a minap megerősítette az olajcég besorolását, utalva arra, hogy a jelenlegi osztályzata akkor is fennmaradhat, ha a ház tovább rontaná Magyarország megítélését.

Közben hat százaléknyi MOL pakett keres magának új gazdát, miután arab tulajdonosai pénzzavarba kerültek. Az iraki-kurdisztáni kutatási területekről érkező hírek pozitívak, de még mindig nagyon távoli a kereskedelmi hasznosítás lehetősége. A magyar olajtársaság Kurdisztánban 100 millió dolláros, kb. 25 milliárd forintos beruházást jelentett be a megnövelt kutatási, próbatermelési program keretében, ezzel együtt az egyik tesztkúton felfüggesztette tevékenységét.


OrientPress Hírügynökség

Címkék: mol

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 09. 08:11, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: én egy utcai szabadságharcos voltam és vagyok

- jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a francia LCI tévécsatorna vasárnapi műsorának adott interjúban. Hozzátette, hogy \"a szabadságot ma Brüsszelből fenyegeti veszély, ez ellen kell harcolnunk\".

2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld

Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál

A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.