Hírek
2017. Január 27. 07:41, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Jövő héten is emelkedhet az influenzások száma
Az Országos Epidemiológiai Központ főorvosa szerint a jövő héten is emelkedni fog az influenzás megbetegedésben szenvedők száma.
Molnár Zsuzsanna az M1 aktuális csatorna csütörtök esti műsorában elmondta, egy héttel korábban országos átlagban megduplázódott a betegszám, volt, ahol csak 20 százalékkal regisztráltak több beteget, de Heves megyében négyszer többen kapták el a betegséget, mint egy héttel korábban.
A főorvos kiemelten fontosnak nevezte a megfelelő mennyiségű zöldség- és gyümölcsfogyasztást, mivel januárra a szervezet a vitaminhiány miatt veszít a vírusokkal szembeni ellenálló-képességéből. Emellett a megfelelő öltözködésre is felhívta a figyelmet, mivel egy meghűlés kedvez a vírusfertőzésnek is.
Ismertetése szerint a szmogos időszak a légzőszervi megbetegedésben szenvedőket okozza a legnagyobb gondot, ha ők elkapják az influenzát, akkor a betegség lefolyása súlyosabb lehet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 18. 13:00, szombat | Belföld
A jövő héttől újra működhet a Barátság kőolajvezeték
2026. Április 18. 12:00, szombat | Belföld
Hárommal nőtt a Tisza képviselőinek a száma
Magyar Péter: hárommal több képviselői helyünk van
2026. Április 18. 11:00, szombat | Belföld
Gulyás Gergely: olyan Fidesz-frakció kell, amely a párt megújulását képes szimbolizálni
2026. Április 18. 09:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: nagy országos rendezvény lesz az új kormány megalakulásának napján
Nagy országos rendezvényt szervez a Tisza Párt az új Országgyűlés alakuló ülésére a Parlament előtti Kossuth térre
