Hírek
2019. Február 21. 09:50, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Kétszáz alkotást neveztek az 5. Magyar Filmhétre
Rekordszámú nevezés érkezett az 5. Magyar Filmhétre. Hét kategóriában összesen kétszáz filmet regisztráltak az előállítók és az alkotók az eseményre, amelyet április 22-től 27-ig tartanak a fővárosi Corvin moziban.
A Magyar Filmhétre 2018. január 1. és december 31. között mozi- és televízió-forgalmazásban vagy fesztiválon bemutatott filmeket lehetett nevezni játékfilm, tévéfilm, televíziós sorozat, kisjátékfilm, dokumentumfilm, ismeretterjesztő film és animációs film kategóriában. Egy alkotó több művet is regisztrálhatott a 4. Magyar Filmdíjra - közölték a szervezők csütörtökön az MTI-vel.
Az idei Magyar Filmhetet a Magyar Filmakadémia Egyesület az NMHH Médiatanácsa és a Magyar Nemzeti Filmalap támogatásával rendezi meg.
Mint írták, jelenleg tart a nevezések értékelése, de azt már most lehet tudni, hogy április 22-27. között minden, a nevezési feltételeknek eleget tett alkotást megnézhet a közönség a Corvin moziban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld
Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről
Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.
2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld
Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában
Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.
2026. Június 03. 07:00, szerda | Belföld
Merz: Magyarország számíthat Németország segítségére
Magyarország európai szerepének megerősödése az egész kontinens, valamint a NATO számára is előnyös lenne
