Városlista
2025. június 9, hétfő - Félix

Hírek

2019. November 30. 11:50, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: katasztrófavédelem

Kétszer annyi a lakástűz advent időszakában

Kétszer annyi a lakástűz advent időszakában

Advent idején kétszer annyi lakás gyullad ki, mint az év más időszakaiban, pedig kis odafigyeléssel megelőzhetők lennének ezek a tüzek

- közölte Mukics Dániel, BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője pénteken az MTI-vel.

Naponta átlagosan tizenöt lakástűzhöz riasztják a tűzoltókat, de télen ez a szám a duplájára emelkedik, vagyis csaknem 45 percenként kigyullad egy lakás - áll a közleményben.

Leggyakrabban a nyílt láng - gyertyák, mécsesek - használata okoz lakástüzet, ezeket tűzálló gyertyaalátéteket használatával lehet megelőzni. Szintén sok tüzet okoz az elektromos eszközök zárlata, a hálózat túlterhelése, így érdemes figyelni a fényfüzérek minőségére is.

Idén eddig 5800 lakástűzhöz riasztották a katasztrófavédelem tűzoltóegységeit Magyarországon.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 09. 08:11, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: én egy utcai szabadságharcos voltam és vagyok

- jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a francia LCI tévécsatorna vasárnapi műsorának adott interjúban. Hozzátette, hogy \"a szabadságot ma Brüsszelből fenyegeti veszély, ez ellen kell harcolnunk\".

2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld

Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál

A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.