Városlista
2026. június 3, szerda - Klotild

Hírek

2020. Szeptember 22. 12:34, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Kezdődik a csillagászati ősz

Kezdődik a csillagászati ősz

Kedden 15.30-kor csillagászati értelemben is megkezdődik az ősz - írta honlapján az Országos Meteorológiai Szolgálat. Lehűlés csak a hétvégén érkezik, de már a következő napokban többször várható csapadék.

Ebben az évben szeptember 22-én van az őszi napéjegyenlőség. Ekkor a Nap éppen 90 fok magasan van az Egyenlítő felett, így a nappal és az éjszaka is ugyanolyan hosszúságú ezen a napon. A következő időszakban, egészen decemberig, rövidülnek a nappalok.

Az előrejelzés szerint a csillagászati ősz első napján általában napos idő várható, kevés felhővel, majd késő délutántól a délnyugati megyékben gomolyfelhők képződnek, és arrafelé néhol zápor, esetleg zivatar is kialakulhat. A legmagasabb hőmérséklet 24-29 Celsius-fok között valószínű. Késő estére 11-18 fok közé csökken a hőmérséklet.

Szerdára Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye kivételével az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adtak ki zivatarveszély miatt. Azt írták: szerdán a hajnali órákban a főváros környékén egy-egy zápor mellett kis valószínűséggel alakulhat ki zivatar. Ezeket legfeljebb szélerősödés kísérheti. A délutáni óráktól nyugat felől szórványosan alakulhat ki a záporok mellett zivatar, amelyeket szélerősödés, intenzív csapadék és jégeső kísérhet.

Címkék: ősz, évszak, csillagászat

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 03. 14:00, szerda | Belföld

Vezérigazgató: sikeres a Debrecenben gyártott BMW iX3

2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld

Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről

Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.

2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld

Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában

Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.

2026. Június 03. 07:00, szerda | Belföld

Merz: Magyarország számíthat Németország segítségére

Magyarország európai szerepének megerősödése az egész kontinens, valamint a NATO számára is előnyös lenne