Hírek
2011. December 13. 07:57, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Kiadósat lakmározott, mielőtt lelőtték volna

Bőségesen étkezett, és a halál is teli hassal érte Ötzit, a rézkori gleccsermúmiát.
Húsz évvel a természetes módon megőrződött múmia megtalálása után a kutatók még mindig találnak új információkat és újabb felfedezésekre bukkannak Ötzivel kapcsolatban – olvasható az io9.com tudományos honlapon. A legutóbbi vizsgálatok cáfolják azt a feltételezést, miszerint Ötzi az Alpokon át tartó hosszú, fárasztó út után hunyt el. A szakértők ugyanis részben megemésztett kecskehúst találtak a múmia gyomrában – ez arra utal, hogy kevesebb mint fél órával utolsó vacsoráját követően halt meg.
Albert Zink kutató szerint nyílvesszővel lőtték meg, és 30-60 perccel az étkezése után halt meg Ötzi. Az pedig, hogy csupán húsz évvel a tetem megtalálása után vizsgálták meg a gyomor tartalmát, nem meglepő: eddig ugyanis nem tudták pontosan, hol található a szerv. Ötzi gyomra a mumifikálódási folyamat során elmozdult, így eddig a vastagbelét hitték a gyomornak.
A vizsgálat során megtalálták Ötzi három epekövét is, ami az állati zsírban gazdag táplálék miatt alakulhatott ki.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 09. 08:11, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: én egy utcai szabadságharcos voltam és vagyok
- jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a francia LCI tévécsatorna vasárnapi műsorának adott interjúban. Hozzátette, hogy \"a szabadságot ma Brüsszelből fenyegeti veszély, ez ellen kell harcolnunk\".
2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál
A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.