Hírek
2011. Július 30. 07:13, szombat |
Külföld
Forrás: HírTV
Kiderült, mi okozta a szmolenszki tragédiát

A lengyel gép személyzetének hibái, az orosz légi irányítás téves adatai és a rossz időjárás együttesen okozta a szmolenszki repülőgép-szerencsétlenséget - ez áll a hivatalos vizsgálatot végző bizottság jelentésében.
A 2010-ben történt szerencsétlenségben 96-an, köztük Lech Kaczynski akkori lengyel elnök halt meg. A 328 oldalas zárójelentésből kiderül, hogy a pilótákat senki sem utasította arra, hogy a nagy ködben szálljanak le. A korábban közzétett orosz jelentés csak a lengyel pilótákat hibáztatta. (rá)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld
Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe
Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok
2025. Július 29. 07:38, kedd | Külföld
Donald Trump bejelentette, hogy 10-12 napos határidőt szab a háború megállítására
Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.
2025. Július 28. 07:57, hétfő | Külföld
Izrael naponta tízórás humanitárius szünetet tart a Gázai övezetben
Az izraeli hadsereg naponta tíz órán át \"humanitárius szünetet\" tart a harcokban a Gázai övezet több térségben – jelentette be az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap reggel.
2025. Július 28. 07:55, hétfő | Külföld
Romániában emberéletet követelt az ítéletidő
Fákat döntött ki, tetőszerkezeteket és épületelemeket szakított le Romániában szombaton az ország északi felén átvonuló vihar, az ítéletidő emberéletet is követelt - közölte vasárnap az Agerpres hírügynökség.