Városlista
2026. július 18, szombat - Frigyes

Hírek

2019. Szeptember 19. 06:02, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/Fotók: MTI/Vajda János

Kisiklott egy tehervonat Miskolcon - Újra zavartalan a közlekedés

Kisiklott egy tehervonat Miskolcon - Újra zavartalan a közlekedés

Már zavartalan a vonatközlekedés a Miskolc-Tiszai pályaudvar-Felsőzsolca közötti vonalszakaszon csütörtökön reggel, miután az éjjel beemelték az előző nap kisiklott mozdonyt és tehervagont

– közölte az MTI-vel Kavalecz Imre, a MÁVINFORM sajtóügyeletese.

A miskolci pályaudvaron szerda délután egy tehervonat behaladása közben siklott ki a vonat mozdonya és első kocsija. A balesetben nem sérült meg senki. A műszaki mentés ideje alatt - csütörtök reggel öt óráig - Miskolc és Felsőzsolca között a vonatok csak az egyik vágányon közlekedtek, dízelmozdonyok segítségével.

A korlátozásokat csütörtök reggelre feloldották, a Hidasnémeti felől érkező vonatok is Miskolcig mennek és onnan is indulnak.

A sínek egy részén, illetve a felsővezetéken a végleges helyreállítás várhatóan több hétig tart még, de a vonatközlekedést ez jelentős mértékben nem zavarja - derül ki a közleményből.

Címkék: kisiklott, miskolc, vasút, vonat

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld

Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé

A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.

2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld

Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb

Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.

2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld

Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő

Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt

2026. Július 18. 09:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: végre előrelépés történt Rákosrendezőn