Városlista
2025. szeptember 13, szombat - Kornél

Hírek

2021. Február 19. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Ködös idő és napsütés is várható a hétvégén

Ködös idő és napsütés is várható a hétvégén

Néhol még a hétvégén is készülni kell ónos esőre, kezdetben havazásra is, de komoly hideg nem várható. A ködös tájakon néhol csak 3 fokig melegszik a levegő, de többfelé napsütés és 10 fok feletti hőmérséklet lesz

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos előrejelzéséből.

Pénteken többnyire erősen felhős, borult, egyes részeken párás lesz az idő, de délután nyugaton már elvékonyodik, szakadozottá válik a felhőzet. A késő délutáni óráktól az ország északkeleti megyéiben gyenge eső, az északi, északkeleti határvidék közelében ónos eső, illetve a magasabban fekvő helyeken havas eső, havazás is kialakulhat. A leghidegebb órákban általában mínusz 2 és plusz 4 Celsius-fok között alakul a hőmérséklet, de az átmenetileg derült tájakon mínusz 5 foknál hidegebb is lehet. Napközben jellemzően plusz 5 és 14 fok között alakulnak a csúcsértékek, de az északkeleti megyékben 5 fok alatt is maradhat a hőmérséklet.

Szombaton reggelig néhol ónos eső is kialakulhat. A délelőtti órákban főleg egy északnyugat-délkeleti sávban elszórtan fordulhat elő kisebb eső, délutántól már nem valószínű csapadék. Napközben az ország nagy részén hosszabb-rövidebb időre kisüthet a nap. Estétől viszont ismét sokfelé képződhet köd. A minimumhőmérséklet mínusz 5 és plusz 4 fok között valószínű. A maximumok általában 7 és 14 fok között alakulnak, ezen belül délnyugaton lesznek a magasabb értékek. Ugyanakkor megjegyezték, hogy a tartósabban felhős, párás részeken csak 3-6 fokig melegszik majd a levegő.

Vasárnapra virradóra sokfelé várható köd, de nagy része napközben feloszlik. Emellett délelőtt kevesebb, délután több helyen hosszabb-rövidebb napsütés is várható. Számottevő csapadék nem valószínű, de elvétve előfordulhat szitálás. Estétől ismét kialakulnak a ködfoltok. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 5 és plusz 4, a legmagasabb hőmérséklet általában 7 és 14 fok között alakul, de a tartósabban ködös helyeken csupán 3-6 fokot mérhetnek - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld

Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály

A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.

2025. Szeptember 12. 07:22, péntek | Belföld

Szárazabbra fordul az időjárás a hétvégén, de vasárnap ismét csapadék érkezik

Szárazabbra fordul az időjárás a hétvégén: pénteken és szombaton jellemzően napos, gomolyfelhős idő várható, a csúcshőmérsékletek kevéssel 30 Celsius-fok alatt alakulnak.

2025. Szeptember 12. 07:20, péntek | Belföld

Orbán Viktor miniszterelnök Abu-Dzabiban tárgyal

Orbán Viktor miniszterelnök munkalátogatásra érkezett Abu-Dzabiba, ahol a pénteki napon tárgyalást folytat Mohamed bin Zayed Al Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.

2025. Szeptember 11. 07:19, csütörtök | Belföld

MÁV: péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Beregszász és Ungvár

Péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Magyarországról Beregszász és Ungvár, miután az ukrajnai vasúthálózat fejlesztése lehetővé teszi Kárpátalja határmenti térségének könnyebb elérését