Városlista
2026. július 18, szombat - Frigyes

Hírek

2021. Május 22. 09:35, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Lakástűzben meghalt egy ember Tiszapüspökiben

Lakástűzben meghalt egy ember Tiszapüspökiben

Lakástűzben meghalt egy ember a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Tiszapüspökiben - tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője szombat reggel az MTI-t.

Mukics Dániel közölte: negyed négykor érkezett a jelzés, hogy Tiszpüspökiben, a Kinizsi úton ég egy lakóház, amelyben gázpalackok is vannak. Tizenhat tűzoltó öt járművel érkezett a helyszínre, ahol a százhúsz négyzetméteres, egyszintes vályogház teljes terjedelmében égett. A tűzoltók az égő épületből két gázpalackot is kivittek.

Oltás közben egy holttestet találtak a lakásban. Nem zárható ki, hogy a tüzet dohányzás okozta, de a pontos okot a katasztrófavédelem még vizsgálja - írta.

A tűzoltók a helyszínről kimentettek egy kutyát, elhelyezése érdekében értesítették az állatmentőket - jelezte.

A legtöbb lakástűz figyelmetlenségre vagy elektromos hibára vezethető vissza, ezért hasznos, ha van otthon füstérzékelő - hívta fel a figyelmet a szóvivő -, hiszen az hangos sípolással jelzi a keletkező tüzet, akkor, amikor még van idő cselekedni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld

Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé

A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.

2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld

Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb

Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.

2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld

Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő

Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt

2026. Július 18. 09:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: végre előrelépés történt Rákosrendezőn