Hírek
2020. December 01. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Letartóztatták a férfit, aki sorra gyújtotta fel a lomokat a fővárosban - VIDEÓ
Egy hónapra elrendelte a budai központi bíróság egy férfi letartóztatását, akit azzal gyanúsítanak, hogy szombat éjszaka több erzsébetvárosi ház előtt felgyújtotta a lomtalanítás miatt az utcára kihelyezett tárgyakat.
A Fővárosi Törvényszék az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében azt írta: a gyanúsított a tüzeket táplálta, elősegítve továbbterjedésüket. Mivel a közelben gépjárművek és lakóépületek is voltak, a férfi a tettével közvetlen veszélyhelyzetet idézett elő.
Az ügyészség a szökés, elrejtőzés, valamint a bűnismétlés veszélye miatt indítványozta a gyanúsított letartóztatását.
A férfi bizonytalan egzisztenciális körülmények között él, hajléktalan életmódot folytat. Erre, a bűncselekmény súlyára, valamint a kiszabható büntetés nagyságára figyelemmel döntött a bíróság a kényszerintézkedésről - írták.
Közölték azt is, hogy a gyanúsított büntetett előéletű. A gyanú szerinti gyújtogatást felfüggesztett szabadságvesztés hatálya alatt követte el. Több eljárás is folyt ellene, ezek alapján megállapítható, hogy kábítószer-fogyasztó. A bíróság szerint a férfinál fennáll a bűnismétlés veszélye.
A letartóztatásról szóló végzés végleges.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 18. 09:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: végre előrelépés történt Rákosrendezőn
2026. Július 18. 08:07, szombat | Belföld
Magyar Péter: eltöröl öt adónemet a kormány
Öt adónemet teljesen eltöröl a kormány - jelentette be a miniszterelnök Facebook-oldalán péntek délután.
2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld
Havasi Bertalan: nincs tervben, hogy Orbán Viktor találkozzon az amerikai elnökkel
Annak kapán közölte Havasi Bertalan ezt, hogy Németh Zsolt, a Fidesz frakcióvezető-helyettese ezzel ellentétesen nyilatkozott.
