Városlista
2026. július 18, szombat - Frigyes

Hírek

2026. Június 01. 10:00, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Magyar Péter: a közmédia vezérigazgatóinak azonnal távozniuk kell

Magyar Péter: a közmédia vezérigazgatóinak azonnal távozniuk kell

Miután bebizonyosodott, hogy a vezetők utasítására készültek a közmédiában a Tisza Pártot lejárató anyagok, Papp Dániel és Altorjai Anita vezérigazgatóknak azonnal távozniuk kell!

- írta a miniszterelnök vasárnap közzétett Facebook-bejegyzésében.

Magyar Péter bejegyzéséhez csatolta az RTL Híradójának bejátszását és az rtl.hu oldalon megjelent összegzést, amelyben belső e-mailekre hivatkozva az olvasható, hogy az MTVA-nál jobboldali elemzők keresésére és a "tiszás energiaterv" napirenden tartására utasított a hírigazgató.

Az RTL Híradó birtokába került levelezések szerint Németh Zsolt a választás napján azt írta munkatársainak, hogy "csak a balos narratíva fut", ezért jobboldali megszólalókat kell keresni a részvételi adatok értelmezéséhez.

A kampányfinisben több üzenetben is kiemelt témává tették a Hírigazgatóság vezetői az Indexen megjelent, a Tisza állítólagos energiatervéről szóló cikket, és részletes szerkesztési iránymutatásokat adtak arra, milyen hangsúlyokkal jelenjen meg az ügy az állami hírműsorokban.

A Híradóban felidézték, hogy Magyar Péter a héten a Parlamentben kérdésre válaszolva arról beszélt: azért nem függesztették még fel az MTVA hírszolgáltatását, mert lehet, hogy a vezetők maguktól felmondanak.
"Mi adtunk egy esélyt, hogy távozzanak. Amennyiben ez nem történik meg ezen a héten, úgy elindítjuk a szükséges jogszabálymódosításokat" - mondta a miniszterelnök.

A hírműsorban elhangzott, hogy a héten költségvetési biztost neveztek ki a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) és az Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság (NMHH) élére, miután az Országgyűlés illetékes bizottsága nem fogadta el a két intézmény 2005-ös költségvetési beszámolóját.

Az RTL Híradójában az is elhangzott, hogy keresték az e-mailek ügyében az MTVA-t, de nem kaptak választ a kérdéseikre.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld

Havasi Bertalan: nincs tervben, hogy Orbán Viktor találkozzon az amerikai elnökkel

Annak kapán közölte Havasi Bertalan ezt, hogy Németh Zsolt, a Fidesz frakcióvezető-helyettese ezzel ellentétesen nyilatkozott.

2026. Július 17. 14:00, péntek | Belföld

Tanács Zoltán: feljelentést tettünk a Kréta-rendszer ügyében

Az oktatásban és a közigazgatásban használt szoftverek ügyében tett feljelentésről számolt be a tudományos és technológiai miniszter csütörtökön Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón.

2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld

MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna

Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.