Hírek
2018. Március 04. 10:41, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Magyar rekordot állított fel lovasakrobata-produkciójával Richter Kevin

Magyar rekordot állított fel lovasakrobata-produkciójával Richter Kevin szombaton a Fővárosi Nagycirkuszban, ahol a két lovon álló artista lábai között egyenként tizennyolc ló vágtatott át
- közölte az intézmény szombaton az MTI-vel. A Fővárosi Nagycirkusz közleménye szerint a Győztesek karneválja című műsor szombat délelőtti előadásán mutatta be Richter Kevin akrobata az úgynevezett magyar posta produkcióját, amelyben szabad idomításban, húsz lóval dolgozik együtt.
A cirkusz kör alakú, 13 méter sugarú manézsában a két lovon álló artista minden egyes alkalommal, amikor egy ló átvágtázott a lába között, elkapta a állatok vezetőszárára erősített szalagokat, és így tartotta a végén egy kézben az összes állatot.
A teljesítményt a Magyar Rekord Egyesület hitelesítette.
Mint felidézik, 1845-ben Cuzen Pál mutatott be először cirkuszi manézsban egy úgynevezett magyar parasztposta (Ungarische post) számot kilenc lóval. H. Orlóczy Edit cirkusztörténész szerint a XIX. század közepén a legnagyobb nyugat-európai cirkuszok attrakciójának számított ez a produkció. Ebben a számban a mostani rekordhoz mérten sokkal könnyebben, egymás mellé szerszámozott lovak hátára álltak fel az artisták, miközben az egyik talpukkal az egyik, másikkal a másik ló farán egyensúlyozva a hajtószárba "kapaszkodtak".
Az első világháborút megelőző években az újvidéki Könyöt Sándor elevenítette fel ezt a zsánert, ő már bőszárú nadrágban, árvalányhajas kalapban hajtotta végig a lovakat a manézsban. A Könyöt-féle mutatványt a lószerszámok nélküli, egyetlen ostorral bemutatott cirkuszi szabadidomításban jeleskedő Lénárd Béla az 1950-es évek közepén továbbfejlesztette és újabb három lovat fogott a már meglévő kettő elé.
Fotó: facebook.com/Richter Kevin Rajongó oldal
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 27. 09:09, vasárnap | Belföld
MÁV: felsővezeték-szakadás miatt hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Letörött a Budapestről Bécsbe tartó Semmelweis EC mozdonyának áramszedője, a vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják át másik vonatra.
2025. Július 27. 09:08, vasárnap | Belföld
Vihar - Heves zivatarok is lehetnek ma az országban
2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld
A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt
A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.
2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld
Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba
Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.