Városlista
2025. június 9, hétfő - Félix

Hírek

2017. December 05. 05:00, kedd | Sport
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Magyarország egyetemi amerikaifutball-világbajnokságot rendez 2020-ban

Magyarország egyetemi amerikaifutball-világbajnokságot rendez 2020-ban

Magyarország 2020-ban egyetemi amerikaifutball-világbajnokságot rendez.

A sportág hazai szövetsége hétfőn számolt be a Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség (FISU) hétvégi döntéséről.

Az esemény házigazdája Székesfehérvár lesz majd, ahol a First Field, Magyarország első hivatalos amerikaifutball-pályája van.

"Több szempontból is nagy dolog ez. A város még nem adott ekkora rendezvénynek otthont. Egy kispályás labdarúgó Európa-bajnokságot két évvel ezelőtt azonban már óriási sikerrel rendezett. Ott is végig több ezer néző volt kint a mérkőzéseken, amelyeket a televízióban élőben is figyelemmel kísérhettek az érdeklődők" - idézte a szövetség közleménye Bóka Viktort, a szervezet alelnökét.

A világbajnokságon előreláthatólag nyolc csapat küzd majd egymással.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 09. 08:10, hétfő | Sport

Férfi kézilabda NB I - A hazai pálya átkát megtörve bajnok a Veszprém

A Veszprém nyerte a férfi kézilabda NB I-et, mivel házigazdaként 34-31-re legyőzte a Szegedet a döntő harmadik, vasárnapi mérkőzésén, így a finálé 2018-as bevezetése óta elsőként ünnepelhetett hazai pályán.

2025. Június 09. 08:09, hétfő | Sport

Nemzetek Ligája - Portugáliáé a trófea

2025. Június 08. 22:13, vasárnap | Sport

Kermor Motorsport: Két versenyhétvége, két győzelem, egy ezüst

Versenyzői beszámolók és képek innen-onnan:

2025. Június 08. 09:06, vasárnap | Sport

Pécsi Ármin a Puskás Akadémiától a Liverpool FC-hez igazolt

Pécsi Ármin U21-es válogatott kapus a Puskás Akadémiától a Szoboszlai Dominikot is foglalkoztató angol bajnoki címvédő Liverpool labdarúgócsapatához igazolt.