Városlista
2026. január 17, szombat - Antal

Hírek

2017. Augusztus 28. 10:11, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Már elfogadják a helyközi járatokon a szeptemberi bérleteket

Már elfogadják a helyközi járatokon a szeptemberi bérleteket

A szeptemberi bérleteket már augusztus 28-ától elfogadják a MÁV-Start, a GYSEV és a Volánok járatain - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) hétfőn az MTI-vel.

A tárca az iskolakezdés miatt döntött a vasúti, illetve autóbuszos dolgozó és tanuló havibérletek érvényességének kiterjesztéséről.

A nyári időszakhoz képest szeptemberben ugrásszerűen megnövekednek az utazási igények, és a bérletek meghosszabbított érvényességi ideje a pénztári várakozási idő csökkentését segíti elő, zökkenőmentesebbé téve az utasok kiszolgálását - írták.

A fejlesztési tárca az elmúlt években az iskolakezdéshez és az ünnepekkel megnyúló hétvégékhez igazodva több alkalommal segítette így a közösségi közlekedés kiszámíthatóbb, kényelmesebb használatát - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 17. 08:17, szombat | Belföld

Hideg idő - Rendőrség: a déli parton már biztonságos a Balaton jege

A Balaton a déli parton jelenleg teljesen, az északin korlátozottan alkalmas a jégen tartózkodásra - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság pénteken a rendőrség honlapján.