Hírek
2021. Július 09. 08:43, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Maszk nélkül is látogathatók a református templomok
Maszk nélkül is látogathatók a református istentiszteletek és egyházi rendezvények - olvasható a Magyarországi Református Egyház zsinata elnökségi tanácsának csütörtöki, az MTI-hez eljuttatott közleményében.
Azt írták: örömmel állapítják meg, hogy javul a járványhelyzet Magyarországon. Ugyanakkor az elnökségi tanács arra kéri a református gyülekezeteket, hogy az egyházi élet szervezésében kövessék a mindenkori kormányzati előírásokat, azok akár enyhítést, akár szigorítást jelentenek.
Kitértek arra is: lelkipásztoraiktól és hitoktatóiktól "elvárható, hogy védettséggel rendelkezzenek", ezért nyomatékosan kérik, hogy aki a "szolgálattevők közül" még nem oltatta be magát, tegye meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 04. 09:00, szerda | Belföld
Závecz Research: Tovább nőtt a Tisza Párt előnye
A biztos részvételt ígérő, pártot választó szavazók körében a Tisza Párt jelenleg 12 százalékpontos előnnyel vezet a Fidesz–KDNP előtt – derül ki a Závecz Research februári közvélemény-kutatásából.
2026. Március 03. 15:00, kedd | Belföld
AM: sonkától a tojásfestékig, átfogó Nébih ellenőrzés zajlik egészen húsvétig
Március 2-án indul az idei tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, melyet Tállai András az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára rendelt el.
2026. Március 03. 13:00, kedd | Belföld
Stratégiai jelentőségű nemzetközi megállapodásokat kötött a 4iG
4iG hosszú távra szóló, stratégiai jelentőségű nemzetközi együttműködéseket és keretmegállapodásokat kötött hétfőn Budapesten.
2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld
Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre
Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?
