Városlista
2025. szeptember 11, csütörtök - Teodóra

Hírek

2018. Július 11. 05:01, szerda | Belföld
Forrás: mti

Még ma benyújthatják a hiányzó dokumentumokat a felsőoktatásba felvételizők

Még ma benyújthatják a hiányzó dokumentumokat a felsőoktatásba felvételizők

Éjfélig van lehetőségük a szeptemberben induló felsőoktatási képzésekre jelentkezőknek arra, hogy benyújtsák a még hiányzó dokumentumaikat, illetve egyetlen alkalommal módosítsák a korábban megjelölt szakok sorrendjét

- közölte az Oktatási Hivatal (OH) kedden az MTI-vel. A jelentkezők a pontszámításhoz szükséges (és a jelentkezéskor még nem csatolt) dokumentumokat a felvi.hu honlapról elérhető E-felvételi Dokumentumok menüpontjában tudják feltölteni, itt követhetik nyomon a jelentkezéssel kapcsolatos dokumentumok elbírálását is. A jelentkezési helyek számától függetlenül elég mindent egy példányban feltölteni, de arra figyelni kell, hogy a dokumentum jól olvasható legyen és tartalmazza a jelentkező személyes adatait.

Nem kell feltölteni a 2006. január 1-je után megszerzett érettségi dokumentum (bizonyítvány vagy tanúsítvány) másolatát - így a 2018. május-júniusi érettségi eredményeket sem -, és a 2003. január 1-je után megszerzett nyelvvizsga-bizonyítványokat. Ezeket az adatokat az Oktatási Hivatal folyamatosan átveszi a közhiteles nyilvántartásból, és a jelentkezők ezeket folyamatosan láthatják az E-felvételiben.

Kitértek arra is: ha a diák a jelentkezés benyújtása után szerezte meg a nyelvvizsgáját, akkor a felületen csak a nyelvvizsga-bizonyítvány adatait kell megadnia.

Az eljárás során a felvételizőknek egyetlen alkalommal van lehetőségük módosítani a jelentkezéskor megadott képzések sorrendjét, ezt szintén szerdáig tehetik meg. Az E-felvételi felületén a Sorrendmódosítás menüpontban rendezhetők át a korábban megadott képzések, de új képzést már nem lehet rögzíteni.

A dokumentumpótlás és a sorrendmódosítás mellett szintén július 11-e a személyes adatok módosításának határideje.

A szeptemberben induló képzések ponthatárait várhatóan július 25-én este hirdetik ki, és ezek elsőként a felvi.hu honlapon lesznek elérhetők. Azok a felvételizők, akik jelentkezéskor megadták a mobiltelefonszámukat, még 25-én este SMS-értesítést is kapnak az eredményekről. A besorolási döntés - amely tartalmazza, hogy mely képzésen kezdheti meg a tanulmányait a felvételiző szeptemberben - legkésőbb augusztus 5-től az E-felvételi Hivatalos iratok menüpontjában lesz elérhető, arról minden jelentkező e-mailben is értesítést kap - közölte az Oktatási Hivatal.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 11. 07:19, csütörtök | Belföld

MÁV: péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Beregszász és Ungvár

Péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Magyarországról Beregszász és Ungvár, miután az ukrajnai vasúthálózat fejlesztése lehetővé teszi Kárpátalja határmenti térségének könnyebb elérését

2025. Szeptember 11. 07:14, csütörtök | Belföld

Gyopáros Alpár: közel 1500 falusi kisbolt kapott fejlesztési támogatást

A Magyar Falu Program keretében közel 1500, napi fogyasztási cikket értékesítő üzlet kapott fejlesztési támogatást, legtöbbjük ezzel a bezárástól menekült meg

2025. Szeptember 11. 07:14, csütörtök | Belföld

Gyopáros Alpár: közel 1500 falusi kisbolt kapott fejlesztési támogatást

A Magyar Falu Program keretében közel 1500, napi fogyasztási cikket értékesítő üzlet kapott fejlesztési támogatást, legtöbbjük ezzel a bezárástól menekült meg

2025. Szeptember 11. 07:12, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Magyarország teljes szolidaritását fejezi ki Lengyelországgal az éjszakai drónincidens kapcsán

Magyarország teljes szolidaritását fejezi ki Lengyelországgal az éjszakai drónincidens kapcsán, Lengyelország területi integritásának megsértése elfogadhatatlan - közölte a miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.