Hírek
2016. Szeptember 24. 05:18, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Még tart a parlagfűszezon, de már a végéhez közeledik
A parlagfű pollenjére allergiások még kénytelenek elszenvedni az ezzel járó kellemetlenségeket, de a tünetek általában már jóval enyhébbek az egy-két héttel ezelőttinél
- közölte az Országos Közegészségügyi Központ pénteken az MTI-vel, hozzátéve: az erre érzékenyeknek sok esetben még szükséges bevenniük a gyógyszert.
A közleményben a parlagfű pollenkoncentrációjának mért értékeit, illetve az aktuális előrejelzés szerinti időjárást is figyelembe véve azt írták, az allergiások a következő napokban számíthatnak még kellemetlen tünetekre. Bár a parlagfű már nem termel pollent, az egészségre gyakorolt hatásáról mindaddig beszélhetünk, amíg egy huzamosabb ideig elhúzódó őszi esőzés ki nem mossa a levegőből a nyár során kiszóródott polleneket.
Kiemelték, a parlagfűszezon még tart, de már a végéhez közeledik. Az előrejelzés szerint a következő időszakban csapadékmentes, hűvösebbé váló, enyhén szeles időjárás valószínű, így a pollenkoncentráció további országos csökkenése várható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 02. 14:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: módosítjuk az alaptörvényt a köztársasági elnök leváltása érdekében
2026. Június 02. 13:00, kedd | Belföld
Agrárközgazdasági Intézet: a tavaszi vetéssel az ország nagy részén végeztek május közepére
A tavaszi gabonafélék vetése az előirányzott terület 97,5 százalékán fejeződött be május 14-ig, kisebb arányban, mint egy éve.
2026. Június 02. 12:00, kedd | Belföld
Életveszélyes állapotban mentették ki a férfit az összeomlott épület romjai alól Székesfehérváron
Kimentették a férfit az összeomlott, bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület romjai alól Székesfehérváron, az állapota instabil, súlyos-életveszélyes -
2026. Június 02. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Anita elsőként a holland külügyminisztert fogadta
Orbán Anita külügyminiszter a választás után elsőként holland partnerét, Tom Berendsent fogadta hivatalos látogatáson a Külügyminisztériumban hétfőn.
