Hírek
2022. Augusztus 05. 11:54, péntek |
Belföld
Forrás: infovárosok/ügyészség
Megállás nélkül hajtott be a kereszteződésbe, súlyos balesetet okozott

Közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt emelt vádat most a Tatabányai Járási Ügyészség azzal a nővel szemben, aki megállás és fékezés nélkül hajtott be a kereszteződésbe, ezzel súlyos balesetet okozott.
A nő 2020. augusztus elsején kocsival közlekedett Ács területén a 8151 számú úton a Bartók Béla utca irányából az 1-es számú főút felé, 46-50 kilométeres sebességgel. Az autóban mellette egy utas is utazott – közölte az ügyészség közleményében.
Kifejtve, hogy egy kereszteződésbe érve a nő fékezés nélkül, z „Állj! Elsőbbségadás kötelező!” jelzőtábla utasítása ellenére hajtott be. Emiatt a vétkes sofőr nem biztosított elsőbbséget az 1-es számú főúton szabályosan, 73-77 kilométeres sebességgel közlekedő kocsinak.
Emiatt ütköztek, aminek következtében a vétlen autó lesodródott az úttestről. A baleset következtében a vétlen sofőr nyolc napon belül gyógyuló, illetve az utasa nyolc napon túl gyógyuló súlyos sérüléseket szenvedett el.
A Tatabányai Járási Ügyészség a vádiratban arra tett indítványt, hogy a Komáromi Járásbíróság a büntetlen nővel szemben pénzbüntetést és járművezetéstől eltiltást szabjon ki.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 09. 08:11, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: én egy utcai szabadságharcos voltam és vagyok
- jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a francia LCI tévécsatorna vasárnapi műsorának adott interjúban. Hozzátette, hogy \"a szabadságot ma Brüsszelből fenyegeti veszély, ez ellen kell harcolnunk\".
2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál
A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.