Hírek
2011. November 14. 14:16, hétfő |
Sport
Forrás: mno.hu/MTI
Meghozták a döntést, Budapesten rendezik az Európa-bajnokságot

Az Európai Cselgáncs Szövetség (EJU) döntése alapján Budapest ad otthont a 2013-as Európa-bajnokságnak – tájékoztatta hétfőn az MTI-t Tóth László, a magyar szövetség elnöke.
Tóth László, a magyar szövetség (MJSZ) elnöke hétfőn arról tájékoztatta az MTI-t, hogy az EJU igazgatótanácsának leibnitzi ülésén a magyar pályázat a londonit előzte meg, míg a német jelentkezők már korábban kiszálltak a versengésből. A 62. és egyben első hazai rendezésű Eb-re az előzetes egyeztetések alapján a Papp László Sportarénában kerül sor, várhatóan 2013. április végén.
„A tervek szerint csütörtökön, pénteken és szombaton zajlanak majd az egyéni küzdelmek, vasárnap pedig a csapatverseny” – mondta az MJSZ első embere. „A keretprogram egy dzsúdófesztivál lesz szemináriumokkal, bemutatókkal, sportágtörténeti kiállításokkal.” Ami a rendezési jog elnyerésének sportdiplomáciai hátterét illeti, az EJU kincstárnokaként is tevékenykedő Tóth László kifejtette: „Öt év kemény munkánk van a mai bejelentés mögött. Pályáztunk a jövő évi Eb-re is, de Cseljabinszkkal nem igazán tudtunk versenyezni, az oroszok ugyanis garanciát vállaltak arra, hogy nemcsak a résztvevők repülőjegyét, hanem a kint tartózkodási költségeit is fedezik. Itt jegyzem meg, hogy a 2013-as naptárból egyelőre csak a budapesti Eb-ről döntött az EJU, az összes többi verseny időpontja még bizonytalan.”
A dzsúdóelnök mintegy „bónuszként” hozzátette, hogy jövő decemberben a magyar főváros ad otthont az EJU négyévente esedékes tisztújító kongresszusának is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 09. 08:10, hétfő | Sport
Férfi kézilabda NB I - A hazai pálya átkát megtörve bajnok a Veszprém
A Veszprém nyerte a férfi kézilabda NB I-et, mivel házigazdaként 34-31-re legyőzte a Szegedet a döntő harmadik, vasárnapi mérkőzésén, így a finálé 2018-as bevezetése óta elsőként ünnepelhetett hazai pályán.
2025. Június 09. 08:09, hétfő | Sport
Nemzetek Ligája - Portugáliáé a trófea
2025. Június 08. 22:13, vasárnap | Sport
Kermor Motorsport: Két versenyhétvége, két győzelem, egy ezüst
Versenyzői beszámolók és képek innen-onnan:
2025. Június 08. 09:06, vasárnap | Sport
Pécsi Ármin a Puskás Akadémiától a Liverpool FC-hez igazolt
Pécsi Ármin U21-es válogatott kapus a Puskás Akadémiától a Szoboszlai Dominikot is foglalkoztató angol bajnoki címvédő Liverpool labdarúgócsapatához igazolt.