Városlista
2026. június 3, szerda - Klotild

Hírek

2018. Január 30. 11:43, kedd | Belföld
Forrás: infovárosok/ügyészség

Meglökte a tanárt és gyereket fenyegetett egy apuka – Vádat emeltek ellene

Meglökte a tanárt és gyereket fenyegetett egy apuka – Vádat emeltek ellene

Vádat emelt a napközis tanárt meglökő győri férfi ellen a Győri Járási és Nyomozó Ügyészség.

A vádlott fia egy győri általános iskola első osztályos tanulója, aki otthon arról panaszkodott, hogy már többször bántalmazta őt egy másodikos fiú.

Miután az apa a gyermekét hazavitte, visszatért az iskolába, beszaladt az udvarra, és fenyegetően közeledett a gyermekét korábban bántalmazó fiú felé. A másodikos gyerek ettől megijedt, sírva fakadt. Ekkor a gyerekekkel az udvaron levő napközis nevelőnő a vádlott és a síró gyermek közé állt azzal, hogy a konfliktust nem így kellene rendezni.

A vádlott azért, hogy a gyermekhez közelebb jusson a nevelőt a vállánál fogva eltaszította az útból, és folytatta a fiú kergetését az udvaron, miközben fenyegetőzött és köpködött, majd távozott.

Az ügyészség az elkövetővel szemben közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette miatt emelt vádat, mely cselekmény miatt 5 évig terjedő szabadságvesztés szabható ki.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld

Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában

Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.

2026. Június 03. 07:00, szerda | Belföld

Merz: Magyarország számíthat Németország segítségére

Magyarország európai szerepének megerősödése az egész kontinens, valamint a NATO számára is előnyös lenne

2026. Június 02. 13:00, kedd | Belföld

Agrárközgazdasági Intézet: a tavaszi vetéssel az ország nagy részén végeztek május közepére

A tavaszi gabonafélék vetése az előirányzott terület 97,5 százalékán fejeződött be május 14-ig, kisebb arányban, mint egy éve.