Hírek
2012. Június 21. 12:01, csütörtök |
Külföld
Forrás: MTI
Megoperálták Adrian Nastase volt román miniszterelnököt öngyilkossági kísérlete után
A bukaresti Floreasca kórházban csütörtök délelőtt megműtötték Adrian Nastase volt román miniszterelnököt, aki előző éjjel meglőtte magát, miután jogerősen két év letöltendő börtönbüntetésre ítélték.
A mintegy 75 perces sebészeti beavatkozást elvégző orvoscsoport egyik tagja, Ioan Lascar a kórház előtt összesereglett újságíróknak elmondta, hogy a lövés nem veszélyeztette a volt miniszterelnök életét, a golyó elkerülte az élettani szempontból fontos szerveket.
Az orvos szerint Nastasénak a műtét után mintegy két hétig kórházban kell maradnia. A sebészi beavatkozás a lövedék által szétroncsolt szövetek eltávolítására irányult.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 02. 07:13, kedd | Külföld
Ukrajna háború – Kreml: az orosz elnöknek jelentést tettek Pokrovszk és Vovcsanszk elfoglalásáról
2025. November 29. 09:19, szombat | Külföld
Benyújtotta lemondását Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda vezetője
Benyújtotta lemondását Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda vezetője - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteki videóüzenetében.
2025. November 29. 09:17, szombat | Külföld
Az Airbus visszahívott hatezer repülőgépet sürgős szoftvercserére
2025. November 26. 07:23, szerda | Külföld
Donald Trump: közel került a megállapodás az ukrajnai háborúról
Donald Trump szerint közel került a megállapodás az ukrajnai háborúról - az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt kedden.
