Városlista
2025. szeptember 11, csütörtök - Teodóra

Hírek

2018. Június 14. 07:25, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI

Mindenütt helyreállt az áramszolgáltatás a vihar után

Mindenütt helyreállt az áramszolgáltatás a vihar után

Szerda estére mindenütt helyreállt az áramszolgáltatás azokban a térségekben, ahol az előző éjszakai vihar üzemzavart okozott - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.

Korábban Bács-Kiskun, Békés, Csongrád és Pest megye több településén nem volt áram.

A szolgáltatók mostanra kijavították a hibákat, mindenhol helyreállt az áramszolgáltatás - tájékoztatott az OKF szerdán késő este.

A Nemzeti Közművek korábban közölte: kétszázötven ember 100 szerelőkocsival, 60 munkagéppel dolgozott azon, hogy kijavítsák a vihar okozta hálózati károk többségét. A cég több száz munkatársa már szerdára virradó éjszaka nekilátott, hogy mielőbb felszámolja a tömeges üzemzavart, ennek köszönhetően késő délutánra az áramszolgáltatásból kiesett ügyfelek száma százezerről egy-két ezerre csökkent.

Csütörtökön a kisfeszültségű hálózaton keletkezett hibák javításával folytatódik a munka.

Címkék: áram, szolgáltatás, vihar

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld

Ennyit nőttek az árak a KSH szerint

2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel

Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába

2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld

Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025

A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.

2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld

Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba

A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.