Városlista
2025. december 3, szerda - Ferenc

Hírek

2012. Március 20. 07:09, kedd | Külföld
Forrás: OrientPress

Ámokfutó tombol Franciaországban – leállt az elnökválasztási kampány

Ámokfutó tombol Franciaországban – leállt az elnökválasztási kampány

Három iskolást és egy rabbit is megölt egy ismeretlen támadó a franciaországi Toulouse zsidó iskolájában.

A hatóság szerint nem kizárt, hogy ugyanez a férfi ölt meg egy katonai tiszthelyettest ugyanazon településen, két katonát pedig Montaubanban. A gyilkos robogóval menekült el a helyszínről, nagy erőkkel keresik.

Az egyelőre ismeretlen tettes reggel nyolc óra után érkezett meg a toulouse-i Ozar Hatora iskola elé, és tüzet nyitott buszra váró tanulókra – egy 9 milliméteres és egy 45-ös kaliberű fegyvert használt, a utóbbival már az iskola épületében lövöldözött. A támadás során két kisfiú, egy kislány, és egy, az iskolában tanító rabbi vesztette életét, egy kamasz fiú pedig súlyosan megsebesült. A támadó ezután fekete robogón menekült el a helyszínről-tudatja a BBC.

A merénylet sokkolta Franciaországot: Nicolas Sarkozy államfő és belügyminiszter is a támadás helyszínére utazik, akárcsak Gilles Bernheim francia főrabbi, a tragédia miatt pedig minden párt felfüggesztette az elnökválasztási kampányban való részvételét. Sarkozy szerint a mészárlás és az utóbbi egy hétben elkövetett támadások között nagyon sok a párhuzam – a gyilkos mindhárom esetben azonos kaliberű fegyvereket használt, és mopeddel menekült – s elképzelhető, hogy azonos elkövetőről van szó.

Nicolas Sarkozy hangsúlyozta: a támadás nemcsak a zsidó közösséget érte, hanem az egész nemzetet, az áldozatok pedig „mindannyiunk gyermekei”. Az államfő ezért minden francia iskolát arra kért fel, hogy egy perces néma csenddel emlékezzenek meg az elhunytakról. A hatóságok eközben megerősítették a vallási intézmények és oktatási központok védelmét.

A merényletek során nem csak az elkövetés módjában, de az áldozatok között is lehet összefüggés: montau-i áldozatok sötét bőrűek, észak-afrikai, illetve karibi származásúak voltak – nem kizárt tehát, hogy a támadó rasszista indítékkal öl.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 03. 07:46, szerda | Külföld

Vlagyimir Putyin megfenyegette Európát

Ha Európa úgy dönt, hogy háborút indít Oroszország ellen, akkor nagyon gyorsan olyan helyzet állhat elő, hogy Moszkvának egyszerűen \"nem lesz kivel tárgyalnia\" -

2025. December 03. 07:39, szerda | Külföld

Ukrajnai háború - Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások a Kremlben

Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások kedden a Kremlben az ukrajnai rendezésről.

2025. November 29. 09:19, szombat | Külföld

Benyújtotta lemondását Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda vezetője

Benyújtotta lemondását Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda vezetője - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteki videóüzenetében.