Városlista
2026. június 3, szerda - Klotild

Hírek

2017. Február 14. 09:45, kedd | Belföld
Forrás: mti/fotók: police.hu

Nagy rakás drogot foglaltak le a rendőrök Szombathelyen és a fővárosban

Nagy rakás drogot foglaltak le a rendőrök Szombathelyen és a fővárosban

Jelentős mennyiségű kábítószergyanús anyagot foglaltak le a rendőrök egy összehangolt akció során Szombathelyen és a fővárosban - közölte honlapján a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság kedden.

A tájékoztatás szerint egy személygépkocsit és annak utasait ellenőrizték a rendőrök az M86-os számú autóút Szombathelyre bevezető szakaszán február 13-án a hajnali órákban, mivel azt gyanították, hogy a járműben utazó fiatalok kábítószert fogyasztottak.

A rendőri akció során Terrorelhárítási Központ (TEK) műveleti egysége elfogta és előállította a gépkocsit vezető 21 éves K. Barbarát és a járműben utazó 25 éves V. Gergőt, a gépkocsit átvizsgálva pedig több mint háromszáz gramm kábítószergyanús anyagot találtak - írták a rendőrségi közleményben.

Hozzátették: a rendőrök még aznap házkutatást tartottak az elfogott személyek szombathelyi lakásán, ahol 82 darab ecstasy tablettát, valamint a kábítószer terjesztéséhez használt eszközök kerültek elő.

A közlemény szerint az ügy kapcsán házkutatást tartott a rendőrség egy fővárosi lakásban is, ahol elfogták a 23 éves M. Gergőt, aki a gyanú szerint a vasi megyeszékhelyen lefoglalt kábítószert értékesítette. A lakásban további ecstasy tablettákat és négyszáz gramm kábítószergyanús anyagot találtak.

A rendőrség V. Gergőt és M. Gergőt őrizetbe vette és előzetes letartóztatásukat kezdeményezi. A két férfit kábítószer birtoklás vétségével és kábítószer kereskedelem bűntettével gyanúsítják. K. Barbara akit kábítószer birtoklással gyanúsítanak, szabadlábon védekezhet.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld

Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában

Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.

2026. Június 03. 07:00, szerda | Belföld

Merz: Magyarország számíthat Németország segítségére

Magyarország európai szerepének megerősödése az egész kontinens, valamint a NATO számára is előnyös lenne

2026. Június 02. 13:00, kedd | Belföld

Agrárközgazdasági Intézet: a tavaszi vetéssel az ország nagy részén végeztek május közepére

A tavaszi gabonafélék vetése az előirányzott terület 97,5 százalékán fejeződött be május 14-ig, kisebb arányban, mint egy éve.