Hírek
2025. Március 03. 07:34, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Napos, enyhe idő várható a tavasz első hetében
Nyugodt, napos idő várható a tavasz első hetében. A hét elején még lehetnek országos fagyok, de ezek egyre enyhülnek, a levegő csúcshőmérséklete pedig fokozatosan emelkedik, így a hét második felében akár 20 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Hétfőn túlnyomóan derült lesz az ég, a keleti, északkeleti tájakon képződhet több gomolyfelhő, de ezekből csapadék nem várható. A légmozgás mérsékelt marad, a legmagasabb nappali hőmérséklet 8-12 fok között valószínű.
Kedden hajnalra helyenként párássá válhat a levegő és köd is képződhet, de napközben száraz, napos, gyengén felhős idő várható. A légmozgás gyenge, mérsékelt marad. A minimum hőmérséklet mínusz 7 és 0, a csúcsérték általában 10-14 fok között alakulhat.
Szerdára virradóra helyenként köd képződhet, de napközben túlnyomóan derült, napos, száraz időre lehet számítani, a légmozgás mérsékelt marad. Hajnalban mínusz 6 és plusz 1, délután általában 13-17 fok valószínű.
Csütörtökön is lehet hajnalban köd, és napközben szintén túlnyomóan derült, napos időre van kilátás csapadék nélkül. A légmozgás mérsékelt marad. Hajnalban mínusz 5, plusz 2, délután 14-20 fok valószínű.
Pénteken napos idő lesz fátyolfelhőkkel, csapadék nélkül, ezen a hajnalon is képződhet köd. A déli, délkeleti szél mérsékelt marad. A hőmérséklet hajnalban mínusz 4 és plusz 4, délután 15-21 fok között alakul.
Szombaton is napos, fátyolfelhős, száraz idő várható, a déli, délkeleti szél mérsékelt marad. A hőmérséklet hajnalban mínusz 2 és plusz 5, délután 15-21 fok között alakul.
Vasárnap napos, fátyolfelhős idő valószínű, csapadék nélkül, a délies szél megélénkülhet. A minimum-hőmérséklet mínusz 1 és plusz 6, a csúcsérték 16-21 fok között változik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld
Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről
Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.
2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld
Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában
Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.
2026. Június 03. 07:00, szerda | Belföld
Merz: Magyarország számíthat Németország segítségére
Magyarország európai szerepének megerősödése az egész kontinens, valamint a NATO számára is előnyös lenne
