Hírek
2017. Szeptember 03. 10:24, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Negyven kiló marihuánát találtak a pénzügyőrök Röszkén
Negyven kilogramm marihuánát találtak a pénzügyőrök egy montenegrói férfi autójában a röszkei határátkelőhelyen, a sofőrt őrizetbe vették - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata az MTI-t.
A közlemény szerint az eset pénteken történt. A Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai a jármű bűnügyi szemléjekor az autó alváza és a környezetvédelmi tálca között elrejtve, 55 csomagban, 40 kilogramm kábítószer-gyanús növényi törmeléket, a gyorsteszt szerint marihuánát találtak.
A szállítmány hatóanyag-tartalma feltehetően meghaladja a különösen jelentős mennyiség alsó határát, feketepiaci értéke mintegy 80 millió forint.
A nyomozók a 21 éves montenegrói állampolgárt őrizetbe vették és kezdeményezték előzetes letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld
Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről
Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.
2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld
Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában
Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.
2026. Június 03. 07:00, szerda | Belföld
Merz: Magyarország számíthat Németország segítségére
Magyarország európai szerepének megerősödése az egész kontinens, valamint a NATO számára is előnyös lenne
