Hírek
2012. Január 26. 07:47, csütörtök |
Külföld
Forrás: MTI
Nem hoztak áttörést a tárgyalások

Nem hoztak áttörést azok a palesztin-izraeli puhatolózó jellegű tárgyalások, amelyek a leendő határok kijelölését célozták - jelentette be szerdán a palesztin elnök.
Mahmúd Abbász egyben közölte, hogy a jövő héten az arab szövetségesekkel egyeztetne a tárgyalások folytatásának a lehetőségéről. Abbászra az a nyomás nehezedik, hogy jordániai közvetítéssel folyó tárgyalásokat hosszabbítsa meg, amitől a nemzetközi közösség azt reméli, hogy meghozhatja a megegyezést a palesztin államiság megteremtéséről.
Izrael kijelentette, hogy kész a tárgyalások folytatására és Abbász sem zárkózott el ettől, mondván, az Arab Liga február 4-re tervezett konzultációja után hozza meg döntését.
A palesztin fél továbbra is ragaszkodik az 1967-es közel-keleti háború előtti határokhoz és, hogy Izrael állítsa le a zsidó telepek bővítését, cserébe a béketárgyalások folytatásáért. Benjámin Netanjahu izraeli kormányfő jelezte, hogy a tárgyalásokon kész megvitatni minden témakört, és komolyan gondolja, hogy még az idén egyezségre juthatnak.
Catherine Ashton, az EU kül- és biztonságpolitikai képviselője várhatóan az elkövetkező két napban külön-külön találkozik Abbásszal és Netanjahuval annak reményében, hogy rávegye őket izraeli-palesztin egyeztetés folytatására.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld
Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe
Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok
2025. Július 29. 07:38, kedd | Külföld
Donald Trump bejelentette, hogy 10-12 napos határidőt szab a háború megállítására
Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.
2025. Július 28. 07:57, hétfő | Külföld
Izrael naponta tízórás humanitárius szünetet tart a Gázai övezetben
Az izraeli hadsereg naponta tíz órán át \"humanitárius szünetet\" tart a harcokban a Gázai övezet több térségben – jelentette be az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap reggel.
2025. Július 28. 07:55, hétfő | Külföld
Romániában emberéletet követelt az ítéletidő
Fákat döntött ki, tetőszerkezeteket és épületelemeket szakított le Romániában szombaton az ország északi felén átvonuló vihar, az ítéletidő emberéletet is követelt - közölte vasárnap az Agerpres hírügynökség.