Városlista
2025. június 9, hétfő - Félix

Hírek

2011. November 14. 07:18, hétfő | Belföld
Forrás: HírTv

Nem kell nekik a munka

Nem kell nekik a munka

Több ezren utasították vissza a felkínált közmunkát Debrecenben. Sokan azért nem vállalják, mert feketén többet keresnek. A januártól érvényes szabályok szerint, aki visszautasítja a lehetőséget, az nem jogosult segélyre

A Hír TV által megkérdezett Varga Attila szakképzett szobafestő, évek óta munkanélküli. Közmunkásként napi 6 órában alkalmazzák Debrecenben, amivel bruttó 42 ezer forintot vihet haza. Elmondása szerint meg van elégedve a „nem nagy összeggel”, mert nincsen más munkalehetősége.

A városban az álláskeresők egyharmada fogadta el a felkínált közmunkát. Idén mintegy ötezer embert közvetített ki a munkaügyi központ, akik közül körülbelül 1800-an mentek el dolgozni.

A közmunkásokkal foglalkozó önkormányzati cég vezetője, Pethe Tamás azt mondja: változatos indokokkal utasítják el a felkínált közmunkát. Van, aki azért nem vállalja, mert akkor elveszítené a feketén keresett pénzét.

Kisváros, kis lehetőség

Hajdúhadházon jobb az arány: a településen idén 800 közmunkást alkalmaztak, mindössze heten utasították vissza a felajánlott lehetőséget. Csáfordi Dénes polgármester elmondása szerint, akik elutasították a lehetőséget, jobb ajánlatot kaptak.

A kisvárosban kevés a munkalehetőség, az emberek többsége ezért fogadja el a közmunkát, aki visszautasítja a lehetőséget, az a januártól érvényes szabályok szerint a következő hónaptól nem kap segélyt.

Címkék: debrecen, közmunka

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 09. 08:11, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: én egy utcai szabadságharcos voltam és vagyok

- jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a francia LCI tévécsatorna vasárnapi műsorának adott interjúban. Hozzátette, hogy \"a szabadságot ma Brüsszelből fenyegeti veszély, ez ellen kell harcolnunk\".

2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld

Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál

A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.