Városlista
2025. április 18, péntek - Andrea

Hírek

2024. November 23. 08:16, szombat | Sport
Forrás: MTI

Nemzetek Ligája - A törökökkel játszik osztályozót a magyar válogatott

Nemzetek Ligája - A törökökkel játszik osztályozót a magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott a törökökkel játszik oda-visszavágós párharcot a Nemzetek Ligája A divíziójának osztályozóján.

Az európai szövetség nyoni székházában tartott pénteki sorsoláson kiderült, hogy a párharc első mérkőzését a B divízióból érkező törökök otthonában rendezik március 20-án. Ez lesz a magyar válogatott történetének 1000. fellépése.

A visszavágóra három nappal később kerül sor.

Az A divízió csoportharmadikja a B divízió csoportmásodikja közül kaptak ellenfele.

A két csapat a Nemzetek Ligája 2020/21-es szezonjában is találkozott egymással, akkor magyarok - a koronavírus járvány közepette - zárt kapuk mögött idegenben, Szoboszlai Dominik szabadrúgásgóljával 1-0-ra nyertek, míg hazai pályán, szintén nézők nélkül Sigér Dávid és Varga Kevin góljaival tartották otthon a három pontot. Idén márciusban, barátságos mérkőzésen a Puskás Arénában Szoboszlai büntetője döntött.

"Őszintén szólva egyetlen csapat volt a négyből, amelyet szerettem volna elkerülni, és az éppen a török válogatott" – idézte az MLSZ honlapja Marco Rossi szövetségi kapitányt. – Nem azért, mert a többi lehetséges ellenfél gyengébb lenne, de a törököket jól ismerjük, és tudom, hogy mennyire jó csapatuk van, főképp idegenben vár ránk nagyon kemény mérkőzés. Idén felkészülési mérkőzésen már összecsaptunk, a Nemzetek Ligájában pedig négy éve játszottunk egymással.

A Nemzetek Ligája-meccseink már nagyon régen voltak, ezért nem érdemes különösebb következtetéseket levonni belőlük, az idei felkészülési mérkőzésen pedig láthattunk, hogy a törököknek sok nagyon tehetséges fiatal játékosuk van, csapatként és egyénileg is nagyon erősek."

A magyar állampolgársággal is rendelkező olasz szakvezető szerint az lehet a kulcs, hogy a válogatott játékosok jó formában érkezzenek meg a márciusi mérkőzésekre, mindenki játsszon a klubjában, és kellő önbizalommal menjenek bele a két találkozóba.

"Nem vagyunk a párharc favoritjai, de a törökök sem, úgy gondolom, 50-50 százalékos továbbjutási eséllyel várhatjuk a két összecsapást"
- jegyezte meg Rossi.

Nikitscher Tamás azzal kezdte, hogy a törökök nagyon jó játékerőt képviselnek.

"Száztíz százalékot kell nyújtanunk, és a saját játékunkat kell hozni" - nyilatkozta a Kecskemét középpályása az M1 aktuális csatornának. "Szűrőként a stabilitás megadása volt a fő feladatom a válogatottban, remélem, jövőre is bizonyíthatok."

Nyonban kisorsolták az A divízió legjobbjai között sorra kerülő negyeddöntő menetét is: a magyarok csoportjában győztes németek az olaszokkal, míg a hollandok az Európa-bajnok spanyolokkal találkoznak.

A Nemzetek Ligája negyeddöntője:

Hollandia-Spanyolország

Horvátország-Franciaország

Dánia-Portugália

Olaszország-Németország

az elődöntőben:

Olaszország/Németország-Dánia/Portugália

Hollandia/Spanyolország-Horvátország/Franciaország

A negyeddöntő párharcainak első mérkőzéseit március 20-án, a visszavágókat három nappal később rendezik. Az egymeccses elődöntőkre június 4-én és 5-én, a döntőre és a bronzmeccsre június 8-án kerül sor.

Rájátszás:

A/B divízió:

Törökország-MAGYARORSZÁG

Ukrajna-Belgium

Ausztria-Szerbia

Görögország-Skócia

B/C divízió:

Koszovó-Izland

Bulgária-Írország

Örményország-Georgia

Szlovákia-Szlovénia

C/D divízió:

Gibraltár-Lettország

Málta-Luxemburg

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 17. 07:39, csütörtök | Sport

Bajnokok Ligája - Négy között az Arsenal és az Internazionale

Szerdán az Internazionale és az Arsenal jutott négy közé a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntős párharcából.

2025. Április 16. 07:27, szerda | Sport

Bajnokok Ligája - A Barcelona és a PSG is megszenvedett a továbbjutásért

A papírformának megfelelően, de a vártnál nehezebben az FC Barcelona és a Paris Saint-Germain is elődöntőbe jutott a labdarúgó Bajnokok Ligájában:

2025. Április 15. 07:29, kedd | Sport

Bajnokok Ligája - A klubtörténet legnagyobb csodájában reménykednek Dortmundban

A Borussia Dortmundnál reménykednek abban, hogy kedden este a hazai visszavágón képesek lesznek visszavágni a Barcelonának a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén elszenvedett 4-0-s vereségért.

2025. Április 14. 07:51, hétfő | Sport

Premier League - Újabb győzelmével a bajnoki cím kapujában a Liverpool

Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 2-1-re nyert otthon a West Ham United ellen az angol labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának vasárnapi játéknapján.