Hírek
2011. Október 30. 07:25, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Népszámlálás: november 8-ig meghosszabbodott a határidő
Novemberben még nyolc napig jelentkezhetnek a polgármesteri hivatalokban a népszámlálási kérdőívek kitöltésére azok, akiket hétfő éjfélig nem kerestek fel a számlálóbiztosok.
Közölte Virágh Eszter, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) népszámlálási szóvivője az MTI-vel.
Utalt arra, elsősorban nagyobb városokban várható, hogy sokan élnek majd ezzel az utolsó lehetőséggel, ezért több településen külön ügyfélfogadást alakítanak ki erre a célra. Ekkor még azok is pótolhatják adataikat, akik addig nem kívántak élni a válaszadás lehetőségével vagy megtagadták az adatszolgáltatást; velük szemben ezután azonban szabálysértési eljárást indíthat a település jegyzője.
Virágh Eszter emlékeztetett: a szomszédos országok közül ezekben a napokban zajlik hasonló országos adatgyűjtés Romániában és Szerbiában, míg Horvátországban és Szlovákiában már megtörtént a népszámlálás, Ausztriában és Szlovéniában pedig adminisztratív adatforrásokból - úgynevezett regiszter alapon - állították össze a szükséges adatokat. A lakosoknak egy regisztrálási centrumba kellett bemenniük, ezek pedig minden településen megtalálhatók. Az itteni számítógépekbe írják be az adatokat, ha szükséges, az alkalmazottak segítségével.
A szóvivő megemlítette, Ukrajna egy tavaly nyári kormánydöntéssel 2012-re halasztotta az idénre tervezett adatfelvételt finanszírozási nehézségek miatt. Az uniós tagállamok többségében már megtörtént a cenzus, kivéve Spanyolországot, ahol november 1-jén, Olaszországot ahol november 8-án és Észtországot, ahol december 31-én kezdődik a cenzus.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 17. 08:22, szombat | Belföld
Magyar Közút: közel 670 ezer éves e-matricát vásároltak az autósok január 15-ig
2026. Január 17. 08:17, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a nemzeti petícióval most minden magyar nemet mondhat Ukrajna és a háború finanszírozására
2026. Január 17. 08:17, szombat | Belföld
Hideg idő - Rendőrség: a déli parton már biztonságos a Balaton jege
A Balaton a déli parton jelenleg teljesen, az északin korlátozottan alkalmas a jégen tartózkodásra - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság pénteken a rendőrség honlapján.
