Városlista
2025. december 3, szerda - Ferenc

Hírek

2012. Május 05. 14:01, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

Nincs megegyezés a telefonadóról

Nincs megegyezés a telefonadóról

Eredmény nélkül zárultak a pénteki egyeztetések a percalapú telefonadóról a távközlési szolgáltatók és a nemzetgazdasági minisztérium képviselői között.

A Magyar Hírlap úgy tudja, nem sikerült dűlőre jutni a főbb kérdésekben. A cégek szerint ugyanis az eredeti elképzelések alapján nem lehet júliustól életbe léptetni az adót, mert ennyi idő alatt nem tudják a rendszereket átalakítani és a szükséges fejlesztéseket elvégezni.

A lap információi szerint nem volt áttörés a telefonszolgáltatók és a Nemzetgazdasági Minisztérium közötti tegnapi egyeztetésen a telefonadóról. A tervezet végső formájáról hamarosan dönteni kell, mivel a kormány még az idén több tízmilliárd forint bevételt vár ettől. Ismert, a napokban bemutatott új Széll Kálmán-terv szerint percenként két forinttal adóztatnák meg a hívásokat és ugyanennyivel az SMS-eket. Az új teher az eredeti elképzelések szerint július elsején lépne hatályba, ám úgy tűnik, hogy a bevezetés csúszni fog. A lap korábban azt írta, hogy a távközlési cégek szerint a júliusi határidőt szinte biztosan nem tudják tartani, mert ennyi idő alatt nem lehet a rendszereket átállítani, és nem lehet elvégezni a szükséges fejlesztéseket.

Az új adó körül még sok a kérdés, nem tudni még például, hogy mi lesz azokkal a flottás csomagokkal, amelyek ingyenes beszélgetést biztosítanak a tagok között. Ha ezeknél a csomagoknál nulla- helyett kétforintos lesz a percdíj, akkor ez jelentős emelkedést hozhat a költségekben. A távközlési adóval egyébként az idén harmincmilliárd, míg jövőre mintegy 52 milliárd forinttal akarja növelni a kormány a költségvetés bevételeit. Ennek alapján éves szinten körülbelül 3,5–4 ezer forint, azaz körülbelül havonta háromszáz forint jut egy felhasználóra. Magyarországon csaknem 11,5 millió mobil-előfizetést és 2,9 millió vezetékes vonalat tartanak számon.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll

2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld

Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz

Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld

Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról

\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.