Városlista
2026. március 4, szerda - Kázmér

Hírek

2015. December 09. 15:09, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Nőtt a biztonságérzetünk a rendőrség szerint

Nőtt a biztonságérzetünk a rendőrség szerint

Az elmúlt két évben jelentősen nőtt az emberek biztonságérzete - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adataira hivatkozva a rendőrség szerdán a honlapján.

A KSH felmérése szerint a "Mennyire érzi magát biztonságban sötétedés után, ha a lakhelye környékén sétál?" kérdésre 2013-ban a válaszadók 65 százaléka számolt be arról, hogy biztonságban érzi magát, a 2015-ös felmérésben ez az arány 74 százalékra emelkedett.

Bár településtípus szerinti bontásban a községekben élők esetén a legmagasabb (79 százalék) azok aránya, akik biztonságban érzik magukat, a 2013 és 2015 között kimutatható pozitív változás mértéke Budapesten a legerőteljesebb: 14 százalékponttal nőtt azok aránya, akik biztonságban érzik magukat - közölte a rendőrség.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 04. 09:00, szerda | Belföld

Závecz Research: Tovább nőtt a Tisza Párt előnye

A biztos részvételt ígérő, pártot választó szavazók körében a Tisza Párt jelenleg 12 százalékpontos előnnyel vezet a Fidesz–KDNP előtt – derül ki a Závecz Research februári közvélemény-kutatásából.

2026. Március 03. 15:00, kedd | Belföld

AM: sonkától a tojásfestékig, átfogó Nébih ellenőrzés zajlik egészen húsvétig

Március 2-án indul az idei tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, melyet Tállai András az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára rendelt el.

2026. Március 03. 13:00, kedd | Belföld

Stratégiai jelentőségű nemzetközi megállapodásokat kötött a 4iG

4iG hosszú távra szóló, stratégiai jelentőségű nemzetközi együttműködéseket és keretmegállapodásokat kötött hétfőn Budapesten.

2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld

Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre

Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?