Városlista
2025. december 2, kedd - Melinda

Hírek

2012. Május 21. 14:15, hétfő | Külföld
Forrás: mno.hu / MTI

Obama nem indulhat a választáson?

Obama nem indulhat a választáson?

Kihúzatná az elnök nevét a szavazólapokról Arizona állam igazságügy-minisztere, mivel véleménye szerint „nincs rá elég bizonyíték”, hogy Barack Obama valóban az Egyesült Államokban született.

„Nem hiszek az összeesküvés-elméletekben, biztos vagyok benne, hogy az elnök valóban Hawaii-on született – legalábbis nagyon remélem – fogalmazott Ken Bennett, a déli állam igazságügy-minisztere. – Az én feladatom azonban az, hogy biztosítsam, hogy a szavazólapon szereplő személyek jogosak viselni a hivatalt, amire pályáznak”. Hogy megbizonyosodjon Obama állampolgárságáról, a konzervatív politikus hivatalos levelet írt Hawaii államnak, melyben kéri, hogy erősítsék meg a születési anyakönyvi kivonat hitelességét. A szigetállam nyolc hete nem válaszol, ami nem is csoda, hiszen az elnök születése iránt érdeklődők olyan terhet róttak Hawaii bürokráciájára, hogy a kormányzó törvényben engedélyezte hivatalnokainak az efféle kérvények figyelmen kívül hagyását. Bennett ennek ellenére azzal fenyegetőzik, ha nem kap választ időben, kihúzatja Obama nevét a novemberi választás szavazólapjáról.

Arizona az elnök állampolgárságát megkérdőjelező „birther” mozgalom melegágya. Az állami kongresszus nemrég törvényt fogadott el, mely minden jövendőbeli elnökjelöltet kötelezne amerikai születésének igazolására – a kormányzó azonban megvétózta a javaslatot. Egy megyei seriff pedig korábban nyomozást indított Obama anyakönyvi kivonatának ügyében, mivel szerinte alapos ok van feltételezni, hogy az elnök hamisított. Bennett kijelentései ugyanakkor nehéz helyzetbe hozhatják Mitt Romneyt, aki csupán néhány napja utasította el a személyeskedő, „piszkos” kampányt. A demokraták ugyanis felszólították a republikánus elnökjelöltet, hogy határolódjon el az arizonai politikustól – aki egyébként állami kampánycsapatának vezetője is egyben.

(Talking Points Memo, talkingpointsmemo.com)

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 29. 09:19, szombat | Külföld

Benyújtotta lemondását Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda vezetője

Benyújtotta lemondását Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda vezetője - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteki videóüzenetében.

2025. November 29. 09:17, szombat | Külföld

Az Airbus visszahívott hatezer repülőgépet sürgős szoftvercserére

2025. November 26. 07:23, szerda | Külföld

Donald Trump: közel került a megállapodás az ukrajnai háborúról

Donald Trump szerint közel került a megállapodás az ukrajnai háborúról - az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt kedden.