Hírek
2024. December 20. 07:53, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
OGY - A jövő évi költségvetésről dönt a parlament

Magyarország 2025-ös központi költségvetéséről dönt az Országgyűlés pénteken, idei ülésezésének várhatóan utolsó napján.
A parlamenti honlapon olvasható napirend szerint az ülés 11 órakor kezdődik és csak határozathozatalok lesznek.
Egy nemzetközi polgári repüléssel kapcsolatos nemzetközi egyezmény mellett a képviselők döntenek a klímagázokról szóló törvényjavaslatról.
Zárószavazás lesz a 2025-ös büdzséről, amelyet a törvényjavaslat preambuluma az új gazdaságpolitika költségvetésének nevez, mert jövőre belátható közelségbe kerül a háború lezárása, a béke pedig lehetővé teszi, hogy a 2025-ös költségvetésben több pénzt fordítsanak gazdaságfejlesztésre, béremelésre, otthonteremtésre és családtámogatásra.
A parlament elfogadhatja a Magyarország minisztériumainak felsorolásáról szóló törvény módosítását, amelynek értelmében a Pénzügyminisztérium a Nemzetgazdasági Minisztériumba történő beolvadással december 31-én megszűnik.
Döntés lesz az alapvető jogok biztosának és helyetteseinek 2023-as tevékenységéről szóló beszámoló elfogadásáról, valamint a Paksi Atomerőmű kapacitásának fenntartásával kapcsolatos beruházásról és az ezzel kapcsolatos egyes törvények módosításáról szóló előterjesztésről.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld
Ennyit nőttek az árak a KSH szerint
2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel
Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába
2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld
Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025
A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.
2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld
Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba
A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.