Hírek
2020. Február 17. 06:00, hétfő |
Külföld
Forrás: Venczel Katalin, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Őrizetben van a Macron pártjának jelöltjét megbuktató orosz művész barátnője is

Őrizetbe vette a francia rendőrség annak a Franciaországban élő orosz művésznek a barátnőjét is, aki szexuális tartalmú felvételeket közölt Benjamin Griveaux-ról,
Emmanuel Macron francia elnök pártjának volt párizsi polgármesterjelöltjéről, ami miatt a politikus kénytelen volt visszalépni a jelöltségtől. A gyanú szerint a nő volt a felvétel címzettje.
A 27 éves nőt magánélet megsértésének gyanúja és az érintett hozzájárulása nélkül róla készült szexuális tartalmú felvételek közzétételének gyanúja miatt állították elő szombat este. Ez a bűncselekmény Franciaországban 60 ezer eurós pénzbüntetéssel és két év szabadságvesztéssel sújtható.
A vádhatóság a videót közlő Pjotr Pavlenszkijt is őrizetbe vette szombat este, eredetileg egy másik ügyben, egy szilveszter éjjel elkövetett erőszakos cselekménnyel összefüggésben kérdezték ki, de vasárnap a szexvideó miatt kiterjesztették ellene az eljárást.
Benjamin Griveaux szombaton ismeretlen tettes ellen feljelentést tett magánélet megsértése címén. Ügyvédje, Richard Malka az LCI hírtelevízióban elmondta: a feljelentés az eredeti felvételt közzétevőn kívül mindenkire vonatkozik, aki a videót terjesztette.
Benjamin Griveaux-ról szerda este jelent meg egy kompromittáló videó az alig két hónapja Pjotr Pavlenszkij által létrehozott pornopolitique.com oldalon, amely olyan politikusok leleplezésére jött létre, akik "hazudnak a választóknak azzal, hogy puritanizmust erőltetnek a társadalomra, miközben maguk megvetik azt". A portál közzétette a kormánypárti politikusnak egy ismeretlen nővel 2018 májusában folytatott szexuális tartalmú üzenetváltását és egy pornográf jellegű felvételt Griveaux-ról, amelyet a nőnek küldött el az üzenetek között. A felvétel csütörtökön kezdett terjedni a közösségi oldalakon.
A videót saját elmondása szerint a Franciaországban politikai menekültként élő Pjotr Pavlenszkij orosz előadóművész posztolta ki, aki 2017-ben egy performance keretében felgyújtotta a francia jegybank egyik belvárosi fiókjának bejáratát, amiért egy év letöltendő és két év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték. A Libération című napilapnak pénteken adott interjúban a férfi elmondta: az volt a célja, hogy leleplezze Benjamin Griveaux "álszentségét", aki szerinte "folyamatosan a családi értékekről beszél, de közben az ellentétét teszi".
Richard Malka ügyvéd szerint Pavlenszkij magyarázata "groteszk". "Kevés nála cinikusabb embert láttam. Totális csalással van dolgunk, úgynevezett művészekkel, akik szerint diktatúrában élük és morális leckét osztogatnak" - mondta az ügyvéd, aki szerint egyébként nem egyedül az orosz aktivista felelős a videó terjesztéséért.
Benjamin Griveaux visszalépése a főpolgármester-jelöltségtől politikai sokkot váltott ki Franciaországban, a politikust valamennyi párt támogatásáról biztosította. Emmanuel Macron pártjának legkésőbb a jövő hét elején új jelöltet kell találnia az egy hónap múlva esedékes önkormányzati választásokra.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 11. 07:20, csütörtök | Külföld
Orosz védelmi minisztérium: nem volt tervbe véve lengyelországi célpontok támadása
Az orosz hadsereg nem tervezte lengyelországi célpontok támadását - közölte szerdán az orosz védelmi minisztérium.
2025. Szeptember 11. 07:13, csütörtök | Külföld
Az EP nagyobb agrártámogatást szeretne a 2027 utáni uniós költségvetésben
Az Európai Parlament nagyobb és külön agrártámogatást szeretne a 2027 utáni, hétéves uniós költségvetésben, valamint kevesebb bürokráciát a gazdáknak és ösztönzőket a környezeti és társadalmi célok eléréséhez
2025. Szeptember 10. 07:37, szerda | Külföld
Izraeli-palesztin - Az izraeli hadsereg elrendelte Gázaváros kiürítését
Az izraeli hadsereg elrendelte Gázaváros teljes kiürítését a hadsereg hamarosan kezdődő hadművelete előtt - jelentette be a katonaság kedden.
2025. Szeptember 09. 07:30, kedd | Külföld
Megbukott a francia kormány a bizalmi szavazáson
Megbukott Francois Bayrou francia miniszterelnök kormánya a hétfői bizalmi szavazáson.