Hírek
2015. Március 03. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: Könyvkultúra Magazin/Müllner Nándor
Ősi szövegektől a képregényekig
A gondok ott kezdődnek, ha egy nyelvet generációk óta ugyanazon tankönyvből oktatnak…
Előző cikkemben megpróbáltam bebizonyítani a tézist, mely szerint nincsen szükségünk tankönyvre, ha nyelvet akarunk tanulni – hát nem sikerült. Akkor most már jöjjön könyvajánlónk!
Ismét csak sokakat ki kell, hogy ábrándítsak. Minden valószínűség szerint nem mi fogjuk kiválasztani a könyvünket, hanem a tanáraink. Ők pedig arra fognak esküdni, amiből ők tanultak egykoron. Ez nem feltétlenül rossz, hiszen ők is véghez vitték a „lehetetlent”, és használható, sőt, továbbadható tudást sikerült magukévá tenniük.
A nyelvtanulás Messiása...
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld
Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé
A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.
2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld
Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb
Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.
2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld
Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő
Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt
