Hírek
2024. Augusztus 29. 06:00, csütörtök |
Sport
Forrás: MTI
Pascal Jansen: a legfontosabb, hogy továbbjussunk

Pascal Jansen, a Ferencváros labdarúgócsapatának vezetőedzője szeretné, ha a Borac Bajna Luka elleni visszavágón is sokat birtokolnák a labdát, de több helyzetet alakítanának ki, mint az első mérkőzésen, összességében pedig azt nevezte a legfontosabbnak, hogy továbbjussanak az Európa-liga főtáblájára.
A Groupama Arénában rendezett múlt csütörtöki első mérkőzés gól nélküli döntetlennel zárult a selejtező negyedik fordulójában. Az idegenbeli találkozó előtti, szerdai sajtótájékoztatón a holland-angol kettős állampolgárságú edző úgy fogalmazott, lehet, hogy a hazaiaknak nagyon fontos a csütörtöki összecsapás, de nekik még fontosabb.
"Itt vagyunk az utolsó mérkőzésnél, melyen eldől, melyik csapat jut a ligaszakaszba. Azt hiszem, ők szeretnék ezt kiharcolni, de mi jobban szeretnénk" - szögezte le.
Szóba került, hogy a nyári Európa-bajnokságon megsérült Varga Barnabás visszatérésével támadásban bővült a variációs lehetőség. Jansen ezzel kapcsolatban azt mondta, fontos játékosról van szó, szerencsére újra velük van, sokat segített az Újpest elleni rangadón és a Banja Luka elleni első mérkőzésen, de ahhoz hogy megközelítse csúcsformáját, több játékpercre és plusz edzésekre lesz szüksége.
Az első mérkőzést elemezve a vezetőedző kiemelte a hatvan százalék feletti labdabirtoklást, illetve azt, hogy négy lehetőséget alakítottak ki a gólszerzésre, de az ellenfél kapusa hatékonyan védett.
"Megpróbálunk több helyzetet teremteni, és jobban kell játszanunk, de a lényeg, hogy ott legyünk a pénteki sorsolásnál" - hangoztatta.
Arra a kérdésre, ugyanarra számít-e a Bajna Lukától, mint az első összecsapáson, vagyis, hogy védekezni fog az ellenfél, úgy reagált: ez majd csütörtökön dől el, de a saját stratégiájuk ugyanaz lesz, labdabirtoklásra törekednek és támadni szeretnének.
A párharc győztese az Európa-liga főtáblájára jut, míg a vesztes a Konferencia-ligában folytatja szereplését.
A csütörtökön 21 órakor kezdődő visszavágót az M4 Sport élőben közvetíti.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 09. 08:10, hétfő | Sport
Férfi kézilabda NB I - A hazai pálya átkát megtörve bajnok a Veszprém
A Veszprém nyerte a férfi kézilabda NB I-et, mivel házigazdaként 34-31-re legyőzte a Szegedet a döntő harmadik, vasárnapi mérkőzésén, így a finálé 2018-as bevezetése óta elsőként ünnepelhetett hazai pályán.
2025. Június 09. 08:09, hétfő | Sport
Nemzetek Ligája - Portugáliáé a trófea
2025. Június 08. 22:13, vasárnap | Sport
Kermor Motorsport: Két versenyhétvége, két győzelem, egy ezüst
Versenyzői beszámolók és képek innen-onnan:
2025. Június 08. 09:06, vasárnap | Sport
Pécsi Ármin a Puskás Akadémiától a Liverpool FC-hez igazolt
Pécsi Ármin U21-es válogatott kapus a Puskás Akadémiától a Szoboszlai Dominikot is foglalkoztató angol bajnoki címvédő Liverpool labdarúgócsapatához igazolt.