Hírek
2019. December 19. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - Fotó:penzsztar.hu
Pécsi gimnazisták nyerték az idei PénzSztár versenyt

A Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola és Gimnázium ZsANK nevű csapata lett az első a hetedik alkalommal meghirdetett PénzSztár Hazai és Külhoni Magyar Középiskolák Pénzügyi, Gazdasági és Vállalkozási Versenyen.
Az országos döntőben A Ravasz, az Agy és a 2 Csavaros eszű nevű békéscsabai csapat végzett a második helyen, míg a harmadik a ceglédi Team Wilson lett - közölte a rendező PénzSztár Versenyközpont az MTI-t szerdán.
Az elmúlt évhez hasonlóan az idén ismét egy olyan csapat nyert, amelyik egy évvel korábban már szerepelt a fináléban. Az október eleje óta zajló versenyre 1048 csapat, több mint 4000 hazai és határon túli magyar diák nevezett, a vetélkedő legfontosabb célja a középiskolás fiatalok pénzügyi, gazdasági és vállalkozási ismereteinek felmérése és bővítése volt, valamint olyan kompetenciák, mint például a csapatmunka, a szövegértés, a prezentációs készség fejlesztése.
A döntőben az öt csapatnak változatos feladatokat kellett teljesítenie, például egy újonnan induló befektetési alap portfólióját kellett összeállítaniuk. A csapatoknak az Európai Bizottság megadott tagjaival kellett képzelt televíziós interjúkat készíteniük, ezekből ki kellett derülnie, hogy a szóban forgó biztosoknak milyen kulcsfeladataik lesznek hivatali idejük öt évében. Az idén sem hiányzott a döntőből a szópárbaj, amelynek keretében a csapatoknak egymással szemben kellett megvédeniük ellentétes álláspontjaikat, de pénztörténeti feladat is volt.
A győztes és ezzel a 2019. évi PénzSztár címet kiérdemelt csapat tagjai elnyerték a verseny fődíjait, a Budapest Banktól fejenként 100-100 ezer forintot, részvételi lehetőséget a Magyar Könyvvizsgálói Kamara Oktatási Központja által szervezett szakmai képzésen, valamint a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége által felajánlott egy-egy okostelefont.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 27. 09:09, vasárnap | Belföld
MÁV: felsővezeték-szakadás miatt hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Letörött a Budapestről Bécsbe tartó Semmelweis EC mozdonyának áramszedője, a vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják át másik vonatra.
2025. Július 27. 09:08, vasárnap | Belföld
Vihar - Heves zivatarok is lehetnek ma az országban
2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld
A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt
A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.
2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld
Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba
Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.