Hírek
2020. Június 23. 05:00, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Pedofilhálózatot számoltak fel Boszniában
A boszniai rendőrség elfogott hétfőn hét embert, akit gyermekpornográfiával gyanúsítanak - közölték a hatóságok.
A rendőrségi közlemény szerint a 30-65 év közötti elfogottak 12 és 14 év közötti gyerekeket vettek rá a közösségi médián keresztül arra, hogy készítsenek magukról pucér fotókat, majd küldjék el nekik azokat. Később pornográf képeket és videókat is küldtek a gyerekeknek, hogy lássák, milyen pózokban kellene fényképezkedniük.
A rendelkezésre álló adatok szerint több olyan üzenetet is találtak, amelyekben a gyanúsítottak találkozót beszéltek meg a gyerekekkel szexuális együttlét céljából. A bizalom elnyerése érdekében a gyanúsítottak pénzt, ruhát, lábbelit, édességet, kisállatot és más ajándékot ígértek a gyerekeknek, és meg is fenyegették őket arra az esetre, ha beszélnének az üzenetváltásról vagy a tervezett találkozóról.
A rendőrség szeptember óta dolgozott a pedofilhálózat lefülelésén, a férfiakat hét különböző településen fogták el hétfőn. A hatóságok mobiltelefonokat, számítógépeket, digitális tárolóeszközöket és más műszaki eszközöket is lefoglaltak, amelyeket a gyanú szerint a gyerekekkel való visszaélésre használhattak. Több helyen fegyvert és lőszert is találtak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 04. 11:00, szerda | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok biztosítja majd a Perzsa-öblön keresztül áthaladó tengeri kereskedelmet
Az Egyesült Államok fog biztosítást nyújtani a Perzsa-öbölön keresztül áthaladó tengeri kereskedelemnek - közölte kedden Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi oldalán.
2026. Március 04. 07:19, szerda | Külföld
Az EU arra kéri Ukrajnát, hadd ellenőrizzék, mi van a Barátság vezetékkel
Ukrajna egyre nagyobb nyomás alá kerül annak érdekében, hogy engedélyezze az Európai Uniónak a Magyarországra és Szlovákiába irányuló, megrongálódott Barátság kőolajvezeték helyszíni ellenőrzését – írja a Financial Times.
2026. Március 03. 16:00, kedd | Külföld
Kínai külügyminiszter: a világ nem térhet vissza a \"dzsungel törvényéhez\"
2026. Március 03. 08:00, kedd | Külföld
Robert Fico találkozót javasol az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezeték ügyében
Robert Fico találkozót indítványoz Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezetéken történő tranzit újraindításáról
