Városlista
2025. június 11, szerda - Barnabás

Hírek

2011. December 06. 13:54, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

PSZÁF: nő a végtörlesztők száma, de nő a bankok vesztesége is

PSZÁF: nő a végtörlesztők száma, de nő a bankok vesztesége is

A PSZÁF legfrissebb statisztikája szerint november végéig 54563 devizaalapú kölcsönt végtörlesztettek az ügyfelek a kedvezményes árfolyamon számolva 248 milliárd, az aktuális árfolyamon 338 milliárd forint értékben.

A bankoknak eddig több mint 90 milliárd forintos vesztesége származott a végtörlesztés miatt. Az is látszik, hogy a végtörlesztést vállalók leginkább saját forrásból számolják fel devizahiteleiket. A végtörlesztők közel 93 százaléka megtakarításból végtörlesztett. Eközben nő a forinthitelt igénybe vevők száma, arányuk 13 százalék volt novemberben. Amennyiben folytatódik a nagyarányú végtörlesztés akkor nem kizárt, hogy a bankok vesztesége eléri a 200 milliárd forintot.


OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 09. 08:11, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: én egy utcai szabadságharcos voltam és vagyok

- jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a francia LCI tévécsatorna vasárnapi műsorának adott interjúban. Hozzátette, hogy \"a szabadságot ma Brüsszelből fenyegeti veszély, ez ellen kell harcolnunk\".