Hírek
2019. Július 02. 07:10, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Rekordmeleg volt a június Magyarországon
Rekordmeleg volt a június Magyarországon - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn honlapján.
Azt írták: az 1901 óta vezetett mérések alapján 2019 júniusa a legmelegebb lett. Az előző csúcstartót, a 2003-as júniusi átlagot 0,32 fokkal múlja felül az idei. A 1981-2010-es időszak júniusi átlagánál (19,04 Celsius-fok) pedig 3,6 fokkal magasabb a 2019. júniusi átlaghőmérséklet.
Az előrejelzés szerint kedden még országszerte hőség várható, majd zivatarokkal érkezik egy hidegfront, amelynek hatására pár fokkal mérséklődik a meleg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld
Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé
A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.
2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld
Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb
Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.
2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld
Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő
Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt
