Városlista
2025. július 27, vasárnap - Olga

Hírek

2017. Szeptember 17. 09:20, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Sok esőre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat

Sok esőre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat

A sok eső miatt két nyugat-dunántúli megyére másodfokú, további tíz megyére és Budapestre elsőfokú figyelmeztetést adott ki vasárnapra az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Vasárnap délutánig több hullámban várható nyugat felől csapadék. A Dunántúlon és a középső országrész egyes megyéiben általában 20 milliméter feletti, a Dunántúl középső megyéiben 30 milliméter feletti csapadék is hullhat.

A sok eső veszélye miatt Komárom-Esztergom és Veszprém megyére adtak ki másodfokú figyelmeztetést. Budapestre és Pest megyére, továbbá Baranya, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Heves, Nógrád, Somogy, Tolna, Vas, Zala megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.

Békés, Csongrád és Hajdú-Bihar megyére az erős szél miatt adtak ki elsőfokú figyelmeztetést. Vasárnap a déli, délutáni órákban délkeleten, keleten helyenként viharos széllökések is lehetnek. A középső, keleti országrészben helyenként - akár heves kísérőjelenségekkel - zivatar is kialakulhat. Az előrejelzés szerint a legalacsonyabb hőmérséklet 11-18 Celsius-fok között valószínű. A nappali maximumok a Miskolc-Baja vonaltól nyugatra 14-20, keletre 21-29 fok között alakulnak.

Címkék: ősz, eső, időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 27. 09:09, vasárnap | Belföld

MÁV: felsővezeték-szakadás miatt hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Letörött a Budapestről Bécsbe tartó Semmelweis EC mozdonyának áramszedője, a vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják át másik vonatra.

2025. Július 27. 09:08, vasárnap | Belföld

Vihar - Heves zivatarok is lehetnek ma az országban

2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld

A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt

A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.

2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld

Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba

Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.