Hírek
2019. Szeptember 02. 07:14, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Szarvasbőgés miatt erdőlátogatási korlátozás lépett életbe több erdőben
Korlátozza az erdőterületek látogatását a Mecsekben és a Zselicben a területeket kezelő Mecsekerdő Zrt. szeptember 1-től egy hónapon át, a szarvasbőgés időszakában - közölte a társaság vasárnap az MTI-vel.
A Mecsekerdő tájékoztatása szerint a Szigetvári Erdészet sasréti, a Sásdi Erdészet kisvaszari, az Árpádtetői Erdészet hetvehelyi, a Pécsváradi Erdészet kárászi és mészkemencei, továbbá a Sellyei Erdészet szentegáti vadászterületén lépett életbe vasárnap a korlátozás.
Azt kérik a látogatóktól, hogy az erdőterület és a vadállomány nyugalmának érdekében csak reggel 8 óra és délután 16 óra között tartózkodjanak a megjelölt erdőrészeken.
A korlátozás - tették hozzá - főként a vad élőhelyéül szolgáló erdőterületeket érinti, nem vonatkozik lakott területekre, kerékpárutakra, parkokra, és például frekventált kirándulóhelyekre, kiépített turisztikai központokra és környékükre.
Ebben a hónapban a napnyugtától napkeltéig tartó időszakban a Mecsekerdő Zrt. csak a vezetett kirándulásokon való részvételt javasolja. Felhívták a figyelmet a társaság két éjszakai túrájára, ahol esélyük lehet a résztevőknek megtapasztalni a gímszarvasok nászát kísérő különleges hangulatot.
A korlátozásról és a túrákról további információk olvashatóak a www.mecsekerdo.hu internetes oldalon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld
Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé
A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.
2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld
Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb
Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.
2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld
Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő
Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt
