Hírek
2011. Október 31. 07:41, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Száz évig keresték az elveszett erődöt
Több mint egy évszázadnyi kutatás után találták meg Németországban az „elveszett” római erődöt, amely a Kr. e. 1. században védte a legionáriusokat a germán törzsek támadásaitól.
1890-ben találtak a német kisváros, Olfen környékén egy római bronzsisakot, amely ráirányította a régészek figyelmét a térségre. Ám csak az idén nyáron kerültek napvilágra római cserépedény-töredékek, ruhakapcsok, pénzérmék és egyéb leletek. Ezek nyomán készítettek légi felvételeket a térségről, amelyek kimutatták az egykori véderőműveket – olvasható a The Daily Telegraph és a The Local online kiadásában.
„A mai Olfen stratégiailag volt nagyon fontos a legionáriusok számára Augustus császár Germánia ellen indított hadjárata idején” – hangsúlyozta Michael Rind vezető régész.
A római katonaság Kr. e. 11 és Kr. e. 7. között állomásozott itt. Ez Nero Claudius Drusus (Kr. e. 38.–Kr. e. 9) római hadvezér, Augustus császár mostohafia seregeinek egyik fontos bázisa volt. Az erődítmény méretéből ítélve ezer fő állomásozhatott itt, akik biztosították a Lippe folyón való átkelést és így más római katonai létesítmények ellátását.
„Kétezer éven át háborítatlan helyszínről van szó, ez abszolút ritkaság. A feltárások akár több évtizedet is igénybe vesznek” – vélekedett Michael Rind.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld
Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában
Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.
2026. Június 03. 07:00, szerda | Belföld
Merz: Magyarország számíthat Németország segítségére
Magyarország európai szerepének megerősödése az egész kontinens, valamint a NATO számára is előnyös lenne
2026. Június 02. 14:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: módosítjuk az alaptörvényt a köztársasági elnök leváltása érdekében
2026. Június 02. 13:00, kedd | Belföld
Agrárközgazdasági Intézet: a tavaszi vetéssel az ország nagy részén végeztek május közepére
A tavaszi gabonafélék vetése az előirányzott terület 97,5 százalékán fejeződött be május 14-ig, kisebb arányban, mint egy éve.
