Városlista
2025. június 11, szerda - Barnabás

Hírek

2021. Szeptember 11. 15:09, szombat | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Szeptember végére halasztották a tanév kezdetét Koszovóban

Szeptember végére halasztották a tanév kezdetét Koszovóban

Koszovóban szeptember 27-én ülhetnek be leghamarabb az iskolapadba a diákok - döntött a pristinai kormány pénteken.

A koszovói sajtó szombati beszámolója szerint az új korlátozások a nagyobb rendezvényekre is vonatkoznak, amelyeken a következő két hétben húsznál többen nem tartózkodhatnak. Hétfőtől pedig csak azok a 16 éven felüliek léphetnek be az ország területére, akiknek van oltási igazolásuk vagy negatív koronavírustesztjük.

A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában szombatra 6089-cel 806 448-ra, Koszovóban 685-tel 155 995-re, Észak-Macedóniában 577-tel 182 462-re, Montenegróban 574-gyel 120 723-ra, Bosznia-Hercegovinában pedig 832-vel 219 612-re növekedett.

A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában 25-tel 7493-ra, Koszovóban harminccal 2758-ra, Észak-Macedóniában szintén harminccal 6215-re, Montenegróban héttel 1792-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 19-cel 9955-re növekedett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 11. 07:04, szerda | Külföld

Donald Trump: a katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn

A katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn – közölte Donald Trump kedden.

2025. Június 11. 06:59, szerda | Külföld

Háromnapos gyászt hirdetett az osztrák kancellár a grazi középiskolai lövöldözés miatt

Három napos gyászt hirdetett Christian Stocker osztrák kancellár a kedden történt grazi középiskolai lövöldözés nyomán, amelyben kilenc áldozat vesztette életét, az elkövető pedig öngyilkosságot követett el.

2025. Június 09. 08:09, hétfő | Külföld

A Los Angeles belvárosában tüntetők ellen villanógránátokat, könnygázt és paprikaspray-t is bevetett a Nemzeti Gárda

Los Angeles belvárosában villanógránátokat, könnygázt és paprikaspray-t is bevetettek vasárnap a Nemzeti Gárda tagjai a tüntetők ellen, akik kövekkel és egyéb tárgyakkal dobálták meg őket.

2025. Június 06. 07:30, péntek | Külföld

Donald Trump telefonbeszélgetést folytatott Hszi Csin-pinggel kereskedelmi kérdésekről

Telefonbeszélgetést folytatott Donald Trump amerikai elnök kínai hivatali partnerével, Hszi Csin-pinggel csütörtökön, szinte kizárólag kereskedelmi kérdések kerültek szóba