Hírek
2025. Június 07. 09:41, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől
Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető arról számolt be a Facebookon az energiaügyekért felelős orosz miniszterelnök-helyettessel folytatott telefonbeszélgetését követően, hogy "Európa - alapvetően a saját hibáiból - folyamatos energiaválságokkal néz szembe".
"Mi azonban ezen bizonytalan körülmények közepette is garantáljuk az ország energiaellátásának biztonságát. Ebben Oroszországnak kulcsszerepe van, és még csak nem is politikai, hanem földrajzi okokból" - húzta alá.
Elmondta, hogy Alekszandr Novakkal áttekintették a magyar-orosz energiaegyüttműködés helyzetét, és megállapították, hogy az Oroszországból induló kőolaj- és földgázszállítások továbbra is akadálytalanul érkeznek Magyarországra.
"Alekszandr Novak pedig megerősítette, hogy Oroszország továbbra is biztosítja az ellátásunkhoz szükséges energiaszállításokat és az akadálytalan szállításokhoz szükséges jogi környezetet" - tudatta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld
Havasi Bertalan: nincs tervben, hogy Orbán Viktor találkozzon az amerikai elnökkel
Annak kapán közölte Havasi Bertalan ezt, hogy Németh Zsolt, a Fidesz frakcióvezető-helyettese ezzel ellentétesen nyilatkozott.
2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld
Nagy Ervin feljelentést tesz a KMTG által kifizetett jogdíjak ügyében
2026. Július 17. 14:00, péntek | Belföld
Tanács Zoltán: feljelentést tettünk a Kréta-rendszer ügyében
Az oktatásban és a közigazgatásban használt szoftverek ügyében tett feljelentésről számolt be a tudományos és technológiai miniszter csütörtökön Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón.
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
