Hírek
2018. Október 19. 05:04, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Tizenkét évre ítéltek a lányát molesztáló baranyai férfit
Jogerősen tizenkét év fegyházbüntetést szabott ki csütörtökön a Pécsi Ítélőtábla egy baranyai férfival szemben, aki 2011-ben és 2013-ban molesztálta a lányát.
A táblabíróság MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, hogy az ítélőtábla a vádlottat kétrendbeli, tizennyolcadik életévét be nem töltött, nevelése alatt álló személy sérelmére elkövetett szexuális erőszak bűntettében találta bűnösnek. A fellebbezések nyomán eljáró tábla ezzel helybenhagyta a Pécsi Törvényszék korábbi elsőfokú ítéletét.
A tényállás szerint a vádlott és korábbi élettársának kapcsolatából öt gyerek született, közöttük a sértett, 1998-ban.
A férfi több alkalommal bántalmazta lányát, akivel 2011 nyarán és 2013 novemberében - a bíróság megfogalmazása szerint - "szexuális cselekményt" végeztetett.
Ezután a férfi megfenyegette a lányt, hogy megöli, ha bárkinek beszél a történtekről - olvasható az összegzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 17. 08:22, szombat | Belföld
Magyar Közút: közel 670 ezer éves e-matricát vásároltak az autósok január 15-ig
2026. Január 17. 08:17, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a nemzeti petícióval most minden magyar nemet mondhat Ukrajna és a háború finanszírozására
2026. Január 17. 08:17, szombat | Belföld
Hideg idő - Rendőrség: a déli parton már biztonságos a Balaton jege
A Balaton a déli parton jelenleg teljesen, az északin korlátozottan alkalmas a jégen tartózkodásra - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság pénteken a rendőrség honlapján.
