Hírek
2018. Július 17. 07:15, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Több helyen lesz forgalomkorlátozás az M1-es autópályán

Felújítási, karbantartási munkák, üzemeltetési feladatok miatt az M1-es autópálya több szakaszán korlátozzák a forgalmat a héten - tájékoztatta a Magyar Közút Nonprofit Zrt. hétfőn az MTI-t.
A közlemény szerint a sztráda Budapest és Hegyeshalom felé vezető oldalán is forgalomkorlátozásra és torlódásra kell számítaniuk a közlekedőknek.
Az M1-es autópálya komáromi mérnökségének szakaszán péntekig több helyen sávelhúzásos forgalomterelést építenek ki és bontanak el a szakemberek. Hétfőn a Hegyeshalom felé vezető oldalon a 93-as és 99-es kilométer között, kedden a főváros felé tartó oldalon, Tatánál a 70-es kilométernél dolgoznak, míg pénteken a hétfőn kialakított terelést bontják vissza a közútkezelő munkatársai.
Az autópálya bicskei mérnökségéhez tartozó szakaszán, a 16-os és 20-as kilométer között, az M0-s csomóponttól kezdődően, illetve a Herceghalom és Bicske közötti területen továbbra is zajlanak a teljes körű felújítási munkák.
A bicskei, a komáromi és a lébényi mérnökség emellett az autópályán, mindkét irányban, egyéb munkákra is sort kerít: szalagkorlátot javítanak, kaszálnak, szemetet szednek. Ha a mozgó tereléseknél nagyobb torlódás alakul ki, akkor időszakosan abbahagyják a munkát, amíg a torlódás meg nem szűnik.
A Magyar Közút Nonprofit Zrt. arra kéri a közlekedőket, hogy a munkaterületeken érvényes ideiglenes sebességhatárokat mindenképpen tartsák be. Továbbá azt ajánlják az autósoknak, hogy még indulás előtt tájékozódjanak a korlátozásokhoz, munkavégzésekhez kapcsolódó aktuális forgalmi helyzetről a társaság Útinform szolgálatánál (+36-1-336-2400), illetve a www.utinform.hu weboldalon, de érdemes navigációs, közösségi autós alkalmazást is használni - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 11. 07:19, csütörtök | Belföld
MÁV: péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Beregszász és Ungvár
Péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Magyarországról Beregszász és Ungvár, miután az ukrajnai vasúthálózat fejlesztése lehetővé teszi Kárpátalja határmenti térségének könnyebb elérését
2025. Szeptember 11. 07:14, csütörtök | Belföld
Gyopáros Alpár: közel 1500 falusi kisbolt kapott fejlesztési támogatást
A Magyar Falu Program keretében közel 1500, napi fogyasztási cikket értékesítő üzlet kapott fejlesztési támogatást, legtöbbjük ezzel a bezárástól menekült meg
2025. Szeptember 11. 07:14, csütörtök | Belföld
Gyopáros Alpár: közel 1500 falusi kisbolt kapott fejlesztési támogatást
A Magyar Falu Program keretében közel 1500, napi fogyasztási cikket értékesítő üzlet kapott fejlesztési támogatást, legtöbbjük ezzel a bezárástól menekült meg
2025. Szeptember 11. 07:12, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország teljes szolidaritását fejezi ki Lengyelországgal az éjszakai drónincidens kapcsán
Magyarország teljes szolidaritását fejezi ki Lengyelországgal az éjszakai drónincidens kapcsán, Lengyelország területi integritásának megsértése elfogadhatatlan - közölte a miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.